Dijinet

Yangın İhbar Sistemi Hakkında Bilinmesi Gereken 3 Başlık

PROJE
TEKLİFİ
AL !

  PROJE TEKLİFİ AL
  Proje teklifi almak için formumuzu doldurabilirsiniz.
  Yangın İhbar Sistemi Hakkında Bilinmesi Gereken 3 Başlık
  Dijinet

  Yangın İhbar Sistemi

  Yangın alarm sistemi risklerin bilinmesi ilk korunma önlemidir Riskleri bilmek, kazaya (ev veya orman) neden olabilecek potansiyel nedenlerin nasıl belirleneceğini bilmek ve güvenlik düzeyini daha da artırmak için ilk önlemdir. Hepimizin bilmesi gereken temel önleme eylemleri nelerdir?

  Bazı ülkelerde her türlü tesis, ev, işyeri, işletme ve binaya duman algılama ekipmanı kurulmasını gerektiren özel yangın koruma düzenlemeleri zaten vardır. Bir yangın alarm sistemi güvenliği sağlar. Duman dedektörleri, yangınların başlangıç aşamasında algılanmasını gerçekleştirir ve sesli alarm devreye girdiğinde yangını hemen önler. Alarm sisteminin düzgün çalışıp çalışmadığını düzenli olarak kontrol etmeniz önerilir.

  Yangın ihbar sistemi, meydana gelebilecek bir yangın tehlikesinin ya da bir yangın başlangıcının tespit edilmesi ile ikaz sistemlerinin devreye sokan bir sistem olarak ifade edilmektedir. Duman ve ısı hassasiyeti olan dedektörler ile devreye sokulan yangın alarmı tehlike durumunda bölgenin tahliye edilerek mal ve can kayıplarının önüne geçilmesini sağlamaktadır. İş yerlerinde, evlerde, okullarda ve birçok alanda hayati bir öneme sahip olan yangın algılama sistemleri, güvenilir bir ortamın oluşturulmasında büyük öneme sahiptir.

  61871e48d5b39625b3508c4613a5d5ab

  Yangın İhbar Sistemlerinin Çalışma Prensibi

  Yangın alarm cihazları, sistemi çalıştıran ve yönetimini sağlayan bir yangın alarm paneli ünitesine sahip olan bir sistemdir. Söz konusu panel; flaşör, buton ve yangın alarm dedektörü gibi yangın alarm devresinden oluşmaktadır. Dedektörlerin ve panelin iletişiminin sağlanması için kablo bağlantıları kullanılmaktadır. Adresli sistemlerde ise kontrol panellerinden çıkan kablolar, detektörlere girdi ve çıktı işlemi gerçekleştirerek kontrol paneline geri dönmektedir. Bu noktada her bir dedektörün ise ayrı bir adresi bulunmaktadır. Dedektörler bir tehlikenin olması durumuna alarm verirler ve kontrol panellerinden izleme imkanı sunarlar.

  16417 15847819238780 2

  Yangın İhbar Sistemi Nasıl Seçilir?

  Bu sistemler ile ilgili hizmet alırken kesinlikle ihtiyaçlarınıza en uygun olan sistemi tercih etmeniz gerekmektedir. Bu sistemlerin çalışma prensibi, performansı yeterli olmalıdır. Bu noktada ne kadarlık bir alanın korunması gerektiği çok önemlidir. Siz de bu sistemler ile ilgili bilgi almak ve profesyonel sistemlere sahip olmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Menü Görüntüle