Uydu Çanak Fiyatları - Dijinet
Dijinet

Uydu Çanak Fiyatları

PROJE
TEKLİFİ
AL !

  PROJE TEKLİFİ AL

  Proje teklifi almak için formumuzu doldurabilirsiniz.

  Uydu Çanak Fiyatları

  Uydu Çanak Anten Nedir?

  Çanak anten, kendi bünyesinde bulunan uydulardan gelen sinyalleri alıp sonunda bulunan LNB’ye geri yansıtan ve görüntünün alınmasını sağlayan antendir. Yani uydu anteni, uydu üzerinden TV programlarını izlemek için gerekli bir ekipmandır. Çapları 45 cm ile 5 metre arasında değişen çanak antenler bulunmaktadır. Ülkemizde uydu 4a için en az 70 cm çapında bir çanak anten yeterli olabilmektedir. Diğer anten boyutlarına Dijinet’ten bakabilirsiniz.

  Uydu Çanak Anten Çeşitleri

  Parabol Antenler

  Parabol uydu antenleri, yuvarlaktır ve uyduları daha geniş bir açıdan görüntüler. Ofset ise daha yatay bir açıya bakar ve hafif eliptiktir.

  Ofset Antenler

  Ofset Çanak antenler, yapıları gereği daha fazla sinyal toplayabilir ve özellikle kışın çok daha az kar tutabilir. Çoğu uzak anten tipine bağlanabilen DiseqC motorları sayesinde bu antenler portatiftir. Elbette bu motorlar, motorun kaldırabileceği yüke bağlı olarak parabol uydu antenlerde de kullanılabilir.

  Uydu Çanak Anten
  Uydu Çanak Anten

  Multifocus Çoklu Antenler

  Multifocus Çoklu Çanak Antenler, Birden fazla uyduyu alacak şekilde ayarlanmış bir anten türüdür. Olayın mantığı, uydudan gönderilen sinyallerin uydu çanağında toplanarak çanak antenin tam odak noktasında bulunan lnb’ye geri yansıtılmasıdır.

  Delikli Çanak Antenler

  Delikli uydu çanak anteni ayrıca örgü anten veya örgü anten olarak da bilinir. Bu anten türü, özellikle şiddetli yağmur ve şiddetli rüzgarların olduğu bölgelerde diğer anten türlerine göre avantajlar sunar. Delikli yapısı sayesinde yönünü kolay kolay şaşırmaz, rüzgarlı ve fırtınalı havalarda rüzgar kuvvetinden daha az etkilenir, üstelik karlı havalarda antenlerden daha az kar tutar.

  Flat Antenler

  Flat antenler, düz anten modelidir. Genellikle kare şeklinde yapılırlar. Düz bir anten daha temiz bir kurulum sağlar. Flat antenler, diğer çanak anten türlerine göre daha küçük bir kütleye sahiptir. Elbette bu durum antenin görüntü kalitesini asla düşürmez. Düz antenlerle de diğer antenlerle görüntü netliği sağlanabilmektedir.

  Uydu Çanak Anten
  Uydu Çanak Anten Fiyatları

  Uydu Çanak Fiyatları

  Uydu çanak fiyatları, yukarıda bahsettiğimiz gibi tiplerine göre ve günümüz teknolojisi ile herkese hitap eden fiyatlar içermektedir. Özellikle 90 cm çanakların fiyatı kalitesi ve genişliği ile yayın kalitesini etkilemez. Birden fazla model, kolayca kurulabilen farklı alanlara entegre edilebilir. İstediğiniz kanalları vakit kaybetmeden izlemek için kurulumun doğru bir şekilde yapılması gerekmektedir. Sizde uydu çanak fiyatlarını merak ediyorsan Dijinet’i arayabilir ve ye mağazalarımıza gelebilirsiniz.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Menü Görüntüle