Çanak Anten Nedir ? Çanak Antenler Hakkında Bilinmesi Gereken 3 Madde

Çanak Anten Nedir ? Çanak Antenler Hakkında Bilinmesi Gereken 3 Madde

Çanak Anten Nedir ? Çanak Antenler Hakkında Bilinmesi Gereken 3 Maddeler. Çanak Anten Nasıl Çalışır? Çanak Anten Fiyatları Nedir? Çok Bantlı Amplifikatörler
PROJE
TEKLİFİ
AL !

  PROJE TEKLİFİ AL
  Proje teklifi almak için formumuzu doldurabilirsiniz.
  Çanak Anten Nedir ? Çanak Antenler Hakkında Bilinmesi Gereken 3 Madde
  Dijinet

  Çanak Anten Nedir?

  Sesli ve görüntülü bir şekilde televizyon izleyebilmenize olanak veren sisteme çanak anten denir. Dünya yörüngesindeki haberleşme uydularından gelen sinyalleri toplayarak bunları veriye dönüştüren çanak antenler, konforlu bir yaşamın anahtarıdır. Yapıları itibarıyla çanak antenler farklı ölçülere sahiptir. 50 cm, 60 cm, 75 cm, 80 cm, 90 cm ve 120 cm gibi farklı boyutlarda antenler üretilir. Günümüzde en çok tercih edilenlerden biri de 90 cm’dir. 90 cm çanak fiyatları da kaliteli bir yayın izlemek isteyenleri memnun ediyor.

  DA 613

  Çanak Anten Nasıl Çalışır?

  Çanak anten basit tabirle uzayda yer alan uydularda gelen sinyalleri, üzerinde bulunan LNB’ye aktararak görüntüye çevirmesiyle çalışır. Çanak anteni anlayabilmek için oluştuğu parçaları da bilmek gerekiyor. Bu parçalar; LNB kolu, ayak takımı, bağlantı dübelleri, gövde için maunt takımı, çanak anten tepsisi, somun, vida ve diğer bağlantı aparatlarıdır. Anten boyutlarına göre parçalar da değişiklik göstereceği için fiyatlar birbirinden farklı olacaktır.

  Kaliteli ve dayanıklı malzemelerden yapılmasının yanı sıra 90 cm çanak fiyatları da herkes için ulaşılabilir olmaktadır. Antenin doğru çalışması için kabloların da doğru kurulum yapılması gerekir. LNB eğim açısı ve anten istikamet ayarlarıyla istenen uydulardan görüntü alabilmek kolaylaşır. Örneğin Türksat uydusuna ulaşmak için, bakış açışı belirlenen antenin bu yöne çevrilmelisiyle elde edilir. Ayarlamaları bilmiyorsanız uzman birinden yardım aldıktan sonra ihtiyacınıza uygun 90 cm çanak fiyatları incelenebilir.

  Çanak Antenin Özellikleri

  45 cm’den 5 metreye kadar uzanan çanak antenler bulunmaktadır. Bu antenler sinyalleri çekiş gücüne göre birbirinden ayrılır. Ayrıca kullanılacak ortam için de ayrı antenler vardır. Mevsim özelliklerine ve hava durumuna uygun anten kullanmak yayın kalitesi için oldukça önemlidir. Tercih edebileceğiniz 90 cm çanak fiyatları uygun olmakla beraber, iyi bir yayın kalitesi için standartların üzerinde bir donanıma sahiptir.

  Dünya yörüngesinde bulunan uydular dünyadan gönderilen sinyalleri geniş bir kapsamda yeniden yansıtır. Çanak antenlerde yansıyan bu sinyallerin bir kısmını toplar. Çanak anten kalitesi ne kadar iyiyse çekebileceği sinyal de o kadar güçlü olur. Güçlü sinyaller ise kesintisiz yayın, daha iyi ses ve daha iyi görüntüler anlamına gelir. 90 cm çanak fiyatları tüm bu özellikleri kapsayacak şekilde karşınıza çıkar.

  2092057036 1

  Çanak Anten Çeşitleri Nedir?

  Farklı özellikleriyle ön plana çıkan dört adet çanak anten çeşidi vardır. 90 cm çanak fiyatları arasında kalitesiyle ön plana çıkan ürünler; parabolik, ofset, multifocus ve delikli çanak antenlerdir. Delikli antenler kış mevsiminin zorlu şartlarında yağmur ve kara karşı dayanıklı ürünler arasındadır. Parabolik antenler, geniş açısı sayesinde uydudan daha fazla frekans alabiliyor. Fakat bu tür antenler uyduya doğrultulması gerektiği için daha yatay bir düzlemde yerleştirilmesi gerekiyor.

  Ofset çanak antenler, geniş yansıtıcı yüzeyi fazla olduğundan ve parabol merkezi yan kesitten elde edildiği için sinyalleri kaliteli bir şekilde toplayabiliyor. 90 cm çanak fiyatları arasında gücüyle dikkat çeken multifocus antenler, sahip olduğu birden fazla alıcıyla farklı uydulara bağlanabilmenizi sağlıyor. Bu sayede istediğiniz yayını seyredebilirsiniz.

  Çanak Anten Fiyatları

  Farklı özelliklere sahip ürünler, günümüzün teknolojisiyle birlikte herkese hitap eden fiyatlardan oluşuyor. Özellikle 90 cm çanak fiyatları hem kalitesi hem de genişliğiyle yayın kalitesinden ödün vermiyor. Farklı alanlara entegre edilebilen birçok modelin kurulumu kolaylıkla yapılabilir. Zaman kaybetmeden istediğiniz kanalları izleyebilmek için kurulumun hassas yapılması gerekir. Siz de 90 cm çanak fiyatları hakkında bilgi almak ve ürün çeşitliliğini öğrenmek için bize ulaşabilirsiniz.

  Menü Görüntüle