Headend Sistem Hakkında 4 Başlık - Dijinet
Dijinet

Headend Sistem Hakkında 4 Başlık

PROJE
TEKLİFİ
AL !

  PROJE TEKLİFİ AL

  Proje teklifi almak için formumuzu doldurabilirsiniz.

  Headend Sistem Hakkında 4 Başlık

  Headend Sistem

  Sistemin özünde birçok farklı uydudan alınan TV ve radyo yayınını bir merkezde toplayıp normal alıcılar üzerinden normal sinyal olarak dağıtmaktır. Headend sistemi hayatımızı kolaylaştıran birçok yeniliği yanında getirmiştir.

  Headend sistem, uydu alıcısı yoluyla elde edilen televizyon veya radyo sinyallerini bir merkezde toplayarak başka bir cihaza gerek kalmadan sadece anten kablosu kullanımı ile TV ye bağlayan bir sistemdir. Bu sayede receiver veya decoder tarzı cihazlara ihtiyaç kalmamıştır. Tamamen kullanıcı tercihine bırakılan bu sistem uygulamasını konusunda uzmanlaşmış firmamıza yaptırmak menfaatiniz açısından doğru bir seçim olacaktır. Bu sayede sürekli sinyal arızası veya bağlantı sorunu ile karşılaşmamış olursunuz.

  banner2a
  Headend Sistem

  Headend Sistem Neden Tercih Edilir?

  Headend sistemi genellikle büyük siteler, toplu konut kapsamındaki binalar, iş yerleri, oteller, gibi binalarda tercih edilmektedir. Sadece birkaç anten ile yüzlerce konuta ya da odaya TV, radyo frekansı verilmektedir. Headend Sistem konutlarda ve diğer yapılarda uygulandığında maliyeti de düşürmektedir. Bu konuda firmamızın tercih edilmesi gerek uydu alıcı sayısının düşmesi gerekse kablolama siteminin düzenlenmesini sağlamaktadır.

  Konusunda uzman olan firmamızın yapacağı bu sistem sayesinde ayrıca görsel olarak da binalarınızın görüntüsünü olumlu yönde etkiler. Çatısı üzerinde onlarca uydu alıcısı bulunan bir binanın görünümü ile sadece bir veya iki alıcı bulunan bir çatının görünümü arasında görsel güzellik olarak çok fark vardır. Headend Sistem uygulaması yapan firmamız müşteri memnuniyeti odaklı çalışarak bina içlerinde ve dışında metrelerce kablo sarkmasına da engel olmaktadır.

  KonfigurasiSistemTVSatelitDTH
  TM. HEADEND and CPE. Konfigurasi Sistem TV Satelit (DTH) TELKOM 1. Headend. Headend DTH. TELKOMVision. Uplink Site. TELKOM-I. LNB. Receive. from. Content. Provider. AV Switcher. TV Monitor. Decoder. Video Player. Pelanggan. Distributor. Content from. others. Server.

  Headend Sistemin Kolaylıkları

  Headend sistemin uygulandığı yapılarda son derece kaliteli yayın izlenmektedir. Bunun yegâne sebeplerinden birisi dijital yayın sunulmasıdır. Dijital yayın sağlayan headend sistem üzerindeuzman olan firmamızın önerisini dinleyenmüşterilerimizüstün görüntü seçeneği ve üstün ses kalitesi karşısında   şaşırtmaktadır. Ayrıca yüksek kanal kapasitesini de farklı bir avantaj olarak tercihlerine sunmaktayız.

  Ayrıca dahili sistem üzerinden yayın yapmakta olan bu sistem ile evlerden TV aracılığıyla güvenlik kameraları da takip edilmektedir. Bu durum özellikle çocuklu aileler açısından kolay ve güvenli bir takip imkânı sağladığından tercih sebebidir. Headend sistem konusunda uzman olan firmamız tarafından yapıldığında hayatınızın kolaylaştığını göreceksiniz.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Menü Görüntüle