Uydu Sistemleri - Uydu Çanak Fiyatları
Dijinet

Uydu Sistemleri

PROJE
TEKLİFİ
AL !

  PROJE TEKLİFİ AL

  Proje teklifi almak için formumuzu doldurabilirsiniz.

  Uydu Sistemleri

  Uydu Sistemleri

  Dünyanın birçok yerinde uydu kanallarını izlemek için uydu sistemleri vardır. Uydu kanallarını izlemek için yörüngeye yerleştirilen uydular, dünya yüzeyinden 36 Bin kilometre yüksekliktedir. Bu küresel sinyaller, kapsama alanına ulaşmada önemli bir rol oynamaktadır. Uydular dünyanın etrafında yörüngededir ve gezegen için basit bir ayna görevi görür. Dünya ile uyum içinde döner. Güneş enerjisi devasa, çift taraflı panellerden üretilirken, bir uydunun yörüngedeki ömrünün yaklaşık olarak 12 yıl olduğunu söyleyebiliriz. Bu doğrultuda çeşitli nedenlerle farklı uydu sistemleri kullanılmaktadır.

  Dijinet olarak size uydu sistemleri için profesyonel hizmet sağlıyoruz. Televizyon yayınlarını ve evlere dağıtımını sağlayan uydu sistemleri konusunda uzman yardımı için bizimle iletişime geçin. En iyi hizmetler işletmemiz tarafından sizlere sunulmaktadır. Dijinet olarak, kurulduğu günden bu yana müşteri memnuniyetini ön planda tutarak faaliyetlerini sürdürmekte olan firmamızın profesyonel uzmanlığından faydalanabilirsiniz. Merkezi uydu sistemleri ve diğer tüm hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçmeniz yeterli. Bu hizmetler hakkında daha fazla bilgi edinerek kararınızı verebilirsiniz.

  Uydu Sistemleri
  Uydu Sistemleri
  Uydu Sistemleri
  Uydu Sistemleri

  Dijinet Uydu Sistemleri Hangi İşlevi Yerine Getirir?

  İnsanlar uydu sistemlerini çeşitli işlevler sağladıkları için kategorize etmişlerdir. Gözetleme, görüntüleme, fotoğrafçılık, meteoroloji, askeri operasyonlar ve iletişim için kullanılabilir. Sinyaller, sinyalleri toplayan ve ayna gibi yansıtan uydular aracılığıyla belirli bir kapsama alanına yönlendirilir. Bu şekilde, bu kapsama bölgesinden uydunun avantajlarından yararlanılabilir.

  Buna örnek olarak televizyon uydularını kullanabiliriz. Binaya monte uydu antenleri, uydu sinyallerini alır ve bunları görüntülere dönüştürür. Uydu iletişim teknolojisi ile televizyon programları veya telefon bağlantıları sunulmaktadır.

  Askeri Uydular

  Askeri operasyonlar için kullanılan uydular askeri uydular olarak bilinir. İstihbarat toplamak onların ana sorumluluğudur. Ayrıca, askeri birliklerin bulunduğu yeri bildirmek ve onlarla veri ve bilgi alışverişi yapmak da dahil olmak üzere bir dizi başka görevi yerine getirir. Ek olarak, seçilen noktaların görüntülerini yakalama özelliğine sahiptir.

  Uydu Sistemleri
  Uydu Sistemleri
  Uydu Sistemleri
  Uydu Sistemleri

  Hava Durumu Uyduları

  Hava hareketlerini takip etmek meteorolojik uyduların en önemli görevlerinden biridir. Bulut hareketine göz kulak olurken hava durumu tavsiyesi sağlar.

  Haberleşme Uyduları

  Haberleşme uyduları ile dünya arasındaki döngü 24 saat içinde tamamlanır. Taşıyıcı frekanslar, verici istasyondan alınan elektromanyetik dalga sinyalleri ile değiştirilir ve alıcı istasyona iletilir. Telefon, televizyon, radyo, data, faks ve internet gibi çok sayıda uygulama bu şekilde kullanılabilir. Dünyanın en yaygın kullanılan uydu sistemlerinden biri olarak tanımlanmaktadır.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Menü Görüntüle