Siemens Zayıf Akım Bilinmesi Gereken 6 Başlık - Dijinet
Dijinet

Siemens Zayıf Akım Bilinmesi Gereken 6 Başlık

PROJE
TEKLİFİ
AL !

  PROJE TEKLİFİ AL

  Proje teklifi almak için formumuzu doldurabilirsiniz.

  Siemens Zayıf Akım Bilinmesi Gereken 6 Başlık

  Siemens Zayıf Akım

  Çalışma prensibini isminden alan Siemens zayıf akım sistemleri, sahip olduğu düşük elektrikle risksiz tesisatlardandır. Düşük elektrik akımı sayesinde can ve mal kayıpları yaşatmayan bu sistemler; birçok alanda kullanılabiliyor. Zayıf akımla çalıştıklar için boyut olarak küçük tesisatları çalıştırabilen sistemler, bina içerisinde bilgi akışını sağlar. Kontrollü bir kullanım sunduğu için iş sektörlerinde sıkça tercih edilir. 12V veya 15V gibi düşük gerilimlerde çalışan bu mekanizmalar, haberleşme sektöründe de adını sıkça duyurmaktadır. Siemens zayıf akım sistemleri, ihtiyaçlara göre entegre edilebilmesi ile iş kalitesini artırarak zamandan tasarruf sunabiliyor.

  Siemens Zayıf Akım Tesisat Uygulamaları

  • Zil transformatörü: Sistemde voltaj ve akımı yöneten bir birimdir.  Belirli frekansları iletmek ve akımı ihtiyaç halinde düşürmek veya alçaltmakta görevlidir.
  • Sigorta: Aşırı akıma karşı koruyucudur.
  • Buton: Enerjiyi aktarma veya kesmekte görevli tesisat elemanıdır. İşleyişin başlayabilmesi için butona basılması gerekir.
  • Ziller: Sesli uyarı sistemi olarak devrelerde kullanılır. Mekanik, elektronik, hoparlörlü ve radyo frekanslı gibi farklı modelleri vardır.
  • Apartmanlarda Sesli ve Görüntülü Haberleşme:  Bas konuş ve bırak dinle çalışma prensibiyle sesli ve görüntülü haberleşmenin sağlandığı iletişim araçları bulunur. Zayıf akım sistemlerinde kullanılan yaşamı kolaylaştıran araçlardandır.
  • Kapı Otomatiği: Mekanik bir sistemin aldığı akım ile harekete geçmesiyle kapıyı otomatik olarak açan bir uygulamadır.

  Siemens Zayıf Akım Devre Çeşitleri

  Zayıf akım sistemleriyle güvenliği artırıcı birçok önlem alınabilir. Erken uyarı sistemlerine yardımcı olan bu mekanizmalar, insanların yapması gerektiği işlerin de bir kısmını yapabilir. Uyarı sistemleriyle hatırlatmalar ve yönlendirmeler yapabilmesiyle ön plana çıkar. Yaşamı kolaylaştıran sistemlerden bazıları şunlardır:

  • Bina Otomasyon Sistemleri
  • TV Dağıtım
  • Konferans Alanlarında Kullanılan Malzemeler
  • Otopark Yönlendirme
  • Aydınlatma Otomasyonu

  Güvenlik Sağlayan Zayıf Akım Sistemleri

  Siemens zayıf akım sistemlerinde konforun yanı sıra güvenlik de önde gelir. İnsanların takibini yapamayacağı birçok şey düşük gerilime sahip bu mekanizmalarla incelenebilir. Bu mekanizmalardan bazıları şunlardır:

  • Yangın Algılama ve İhbar Sistemleri
  • Gaz Algılama Sistemleri
  • Acil Anons Sistemleri
  • Giriş Kontrol Cihazlarında Kullanılan Sistemler
  • X-Ray Sistemleri
  FIRE ALARM SYSTEM
  SİEMENS ZAYIF AKIM

  Akıllı Siemens Zayıf Akım Sistemleri

  Birçok Siemens zayıf akım sistemi, tek bir işi yöneterek çalışır. Fakat işler kompleks bir hal aldığında ve sistemlerin birden fazla mekanizmayla iletişim halinde olduğunda akıllı sistemler öne çıkar. Buna örnek verecek olursak ekrana otomatik bir şekilde görüntü aktaran kameralar ve fan sistemlerinin faaliyete geçirilmesi olabilir. Yaptığı işlerin birden fazla sistemi ilgilendirdiği akıllı zayıf akım, fiziki müdahale gerekmediği için kullanımı zahmetsizdir.

  Her işin otomatik olarak yapılması sayesinde zaman tasarrufu sağlanır. Bu akıllı sistemler genellikle bir yazılımla yönlendirilir. Aynı zamanda sistemin kendisi de verileri alabilmeli ve gerekli veriyi sisteme aktarabilmelidir. Siemens zayıf akım sistemlerinde akıllı modeller, ekonomik olması ve tam uyumlu olmasıyla dikkat çeker. Enerji tek sistemden kullanılabildiği için enerji tasarrufuna da etki eder.

  Siemens Zayıf Akım Sistemleri Nerelerde Kullanılır?

  Akıllı evlerde de sıkça ön plana çıkan Siemens zayıf akım modelleri, konforlu bir yaşamın anahtarı olabilir. Okullarda, halka açık yerlerde, hastanelerde, sanayi tesislerinde, alışveriş merkezlerinde, bina tesisatlarında, CCTV, yangın alarmlarında,  uydu sistemlerinde ve konutlarda adını duyuran mekanizmalardır. Data akışının daha rahat yapılabildiği Siemens zayıf akım modelleri, yönetim ve düzenleme işini kolaylaştırır. Düşük voltajla birçok sistemi rahatlıkla çalıştıran uygulamalar sayesinde siz de hayatınız için daha çok vakit ayırabilirsiniz.

  "Siemens Zayıf Akım Bilinmesi Gereken 6 Başlık" (Hakkında 4 yorum)

  1. Siemens marka zayıf akım ürünleri ile ilgili alım yaptım ama daha önce bu kadar detaylı bir yazı bulunmadığından internet ortamında zayıf akım ürünleri alımı yaparken tamamen eş dost tavsiyesine dayanarak almıştım ama şimdi konu hakkında ki detaylı yazınız sayesinde Siemens marka zayıf akım ürünlerine hakimim teşekkür ederim şimdiden

  2. Siemens marka zayıf akım ürünleri ile ilgili bu kadar detaylı bir yazı gerçekten zor bulunuyor internet ortamında sağolun detaylı anlatımınız için.

   1. Değerli vaktinizi ayırıp bizi değerlendirdiğiniz için teşekkür eder , yorumunuzu dikkate alarak kendimizi geliştireceğimizi belirtmek istiyoruz.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Menü Görüntüle