Siemens Yangın Zayıf Akım Sistemlerin 4 Başlıkta İnceleyelim - Dijinet
Dijinet

Siemens Yangın Zayıf Akım Sistemlerin 4 Başlıkta İnceleyelim

PROJE
TEKLİFİ
AL !

  PROJE TEKLİFİ AL

  Proje teklifi almak için formumuzu doldurabilirsiniz.

  Siemens Yangın Zayıf Akım Sistemlerin 4 Başlıkta İnceleyelim

  Siemens Yangın Zayıf Akım

  Bina içerisindeki bilgi akışının kablolar aracılığıyla dijital olarak aktarılmasında zayıf akım sistemleri kullanılmaktadır. Veri akışının düşük gerilimle yapılması sayesinde olası bir arızada insan sağlığını koruyan önemli mekanizmalardır. Gözle görülmese de her binada siemens yangın zayıf akım sistemleri bulunmaktadır.

   Bunlar; zil, anten, diyafon sistemleri, sinyalizasyon, anons sistemi ve yangın ihbar sistemleri olarak farklı mekanizmalardan oluşuyor. Her bir mekanizma insan hayatını kolaylaştırmak için ön plana çıkıyor. Siemens yangın zayıf akım sistemleri ise güvenlik konusunda büyük işler başarabiliyor. Güvenilir ve kaliteli sistemler olmasından dolayı yanlış bir alarm vermesi mümkün değildir. Düzenli bakımlar yaptırıldığı takdirde uzun yıllar aynı verimde kullanılabilir.

  zayif
  Zayıf Akım Ürünleri

  Siemens Yangın Zayıf Akım Sistemleri Nerelerde Kullanılır?

  Yanıcı ve patlayıcı gazların bulunduğu mekanlarda Siemens yangın zayıf akım sistemleri mutlaka kullanılmalıdır. Ayrıca yangının kolayca tutuşabileceği maddelerin bulunduğu fabrikalarda da bu sistemler zorunludur. Sıcaklık dedektörleri, duman dedektörleri ve alev dedektörleri de bu sistemlerden faydalanır.

  Düşük gerilimle çalıştıklarından dolayı yüksek maliyetlere neden olmayan Siemens yangın zayıf akım, her işletmenin tercihidir. Daha kontrollü bilgi akışı ve tesis güvenliği için bu sistemleri kullanabilirsiniz. 12V veya 15V seçeneklere sahip ürünler, yangın esnasında kullanıcıları anında uyarabilir. Böylelikle erken müdahale şansı tanıyarak hem can hem de mal güvenliğini kısa sürede sağlayabilir. Oteller, fabrikalar, matbaalar, restoranlar ve konutlarda Siemens yangın zayıf akım ürünleri sıkça tercih edilir.

  Siemens Yangın Zayıf Akım Sistemi Nasıl Çalışır?

  Yangın ihbar kablo bağlantıları, siren sistemi, butonlar ve dedektörler sistemin aksamları arasındadır. Sistem, bir yangın anında duman, is ve alevi uyarı dedektörlerine ileterek sirenlerin çalmasını sağlar. Bu sayede insanların binalardan tahliye edilmesi için zaman kazanılmış olur. Aynı zamanda yangının ekiplerce hızla söndürülmesi sağlanır. Eğer binada otomatik yangın söndürme mekanizması varsa iki sistem bir arada kullanılabilir. Toplamda iki çeşit Siemens yangın zayıf akım sistemi vardır.

  Konvansiyonel Sistem

  Bu sistemde yangın ihbar butonları ve dedektörler aracılığıyla herkes yangından haberdar olabilir. Bölgesel olarak kurulan bir sistem olduğu için yangının genel olarak nerede olduğunu bilinebilir. Fakat tam olarak noktasal yangın tespiti yapmak mümkün değildir.

  Adreslenebilir Sistem

  Konvansiyonel sistemden farklı ortaya çıkan yangının noktasal olarak yerinin bilinmesini sağlar. Bu sayede hem yangın erkenden söndürülebilir hem de arızaların kaynağı bulunabilir. Farklı santrallerle iletişime geçebilen sistem uzak veya yakındaki sistemlere de haber verebilir.

  5
  YANGIN ALGILAMA SİSTEMLERİ

  Siemens Yangın Akım Ne İşe Yarar?

  Yangın zayıf akım sistemleri yapıların ihtiyaçlarına göre belirlenir. Kurulumu yapılmadan önce binaların ve mekanların detaylı ölçümü yapılmalıdır. Her kata ne kadar dedektör kurulacağı incelenmelidir. Bu sayede bir yangın anında anons sistemi hızlıca aktif olabilir. Kalite standartlarına uygun olarak üretilen ürünler, uzun yıllar verimli bir şekilde faaliyet gösterebilir. Özellikle işletme prestijine katkıda bulunan yangın zayıf akım ürünleri, insan sağlığına verdiğiniz değeri herkese gösterir.

   Bu sistemlerle insanların iş yükü azaldığı gibi mevcut işlerin yapılma hızı da artar. Yangın sırasında mevcut katların uyarılması, tahliye için yönlendirmeler ve söndürme sistemlerinin çalıştırılması tek bir noktadan tamamlanabiliyor. Tüm cihazların koordineli bir şekilde çalışması sayesinde manuel müdahale olmadan işletmenizde güvenliği sağlayabilirsiniz.

  Akıllı binalarda da kullanılabilen yangın zayıf akım ürünleri, özel yazılımlarla uzaktan kontrol edilebilir. Böylelikle ev konforu artabileceği gibi kontrol düzeyi üst seviyeye çıkıyor. Bilgiye kolayca erişebilmenizi sağlayan ve kaydedilmiş anonslar ile insan tahliyesini kolayca yapabileceğiniz sistemler için bize ulaşabilirsiniz.

  "Siemens Yangın Zayıf Akım Sistemlerin 4 Başlıkta İnceleyelim" (Hakkında 4 yorum)

  1. Siemens Yangın Zayıf Akım Sistemleri gayet başarılı buldum saolun çok yardımcı oldunuz 🙂

   1. Siemens Yangın Zayıf Akım Sistemleri ile ilgili paylaştığımız içeriği beğendiğiniz ve ilgi gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

  2. Siemens yangın algılama sistemleri ile ilgili başlığınız gerçekten çok güzel . Merak edilen tüm konuları Siemens yangın algılama sistemleri ile ilgili her şeye değinmişsiniz teşekkürler.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Menü Görüntüle