Teledata Akıllı Ev Sistemleri Hakkında 5 Başlık - Dijinet
Dijinet

Teledata Akıllı Ev Sistemleri Hakkında 5 Başlık

PROJE
TEKLİFİ
AL !

  PROJE TEKLİFİ AL

  Proje teklifi almak için formumuzu doldurabilirsiniz.

  Teledata Akıllı Ev Sistemleri Hakkında 5 Başlık

  Teledata akıllı ev sistemleri, Teledata firması tarafından sunulan son derece teknolojik ve kullanışlı sistemlerdir.  Akıllı bir evde beyaz eşya ve klima, havalandırma, aydınlatma sistemleri ile ses ve görüntü sistemleri veya güvenlik sistemleri birbirleriyle haberleşebilir. Bu internet üzerinden herhangi bir yerden bilgisayar veya cep telefonu ile uzaktan kontrol edilebilir.

  Bu entegre ev otomasyon sistemleri, nem sensörleri, hava kalitesi probları vb. gibi diğer ölçüm ve kontrol cihazlarıyla birlikte çalışmaktadır. İklimlendirme sistemlerinin tüketimini, aydınlatmayı ve hatta su tüketimini kontrol ederek gezegenimizin sınırlı kaynaklarının korunmasına katkıda bulunmak için hazırlanmış olan bu sistemler son derece avantajlıdır.

  Günümüzün ev kontrol cihazlarının çoğunda, bağlı tüm cihazların kullanımını hesapladıkları ve kaydettikleri, ev sahibine evin ihtiyaçlarına göre değişiklik yapması için daha fazla içgörü ve bilgi sağlayan yerleşik izleme sistemleri bulunur. Peki, Teledata akıllı ev sistemlerinin sağladığı faydaları nelerdir? Gelin, tüm detayları hep birlikte inceleyelim.

  Fire alarm system 1 855x340 2
  Teledata Akıllı Ev Sistemleri

  Teledata Akıllı Ev Sistemlerinin Faydaları

  Akıllı evler, ev sahiplerine yeni bir kontrol düzeyi sağlamak için modern bina tekniklerinden ve otomasyon teknolojisinden yararlanır. Akıllı evler, temel tasarım hedefi olarak otomasyonla sıfırdan inşa edilebilir veya kapsamlı yenileme veya yenilemeden inşa edilebilir.

  Her iki durumda da akıllı evler, geleneksel evlere göre çeşitli avantajlar sunar:

  Konfor

  Kolaylık, insanların akıllı evler inşa edip satın almasının en büyük nedenlerinden biridir. Bu evler, kullanıcılarına evin genelinde ısıtma ve soğutma, havalandırma, interkom, müzik ve multimedya cihazları gibi tesislerin bir parçası olan tüm sistem ve ekipmanlara uzaktan erişim sağlar.

  Güvenlik

  Akıllı evler, kameralı, hareket sensörlü ve bazı durumlarda yerel polis karakoluna veya özel güvenlik şirketine bağlantı içeren gelişmiş güvenlik sistemleri içerir. Akıllı evler ayrıca geleneksel kilitler yerine erişim kartları veya parmak izi tanıma özelliğini kullanabilir ve bu da evin dışından herhangi birinin giriş yapmasını zorlaştırır.

  Fire alarm system 1 855x340 1
  Teledata Akıllı Ev Sistemleri

  Daha Fazla Erişilebilirlik

  Yaşlı veya engelli sakinler için akıllı bir ev erişilebilirlik teknolojilerine sahip olabilir. Sesli komut sistemleri ışıkları kontrol edebilir, kapıları kilitleyebilir, bir telefonu çalıştırabilir veya bir bilgisayar kullanabilir. Ev otomasyonu, bir kişinin çimleri sulamak gibi otomatik görevler için bir program belirlemesine izin vererek, bu yoğun emek gerektiren görevleri düzenli olarak gerçekleştirme ihtiyacını ortadan kaldırır.

  Enerji Verimliliği

  Akıllı evler daha fazla enerji verimliliği sunar. Bir odanın veya odanın aydınlatma sistemleri varlık dedektörleri vasıtasıyla otomatik olarak açılıp kapanması için kontrol edilebilir ve klima sistemleri ev kullanıcılarının ihtiyaçlarına ve konforuna göre otomatik veya uzaktan yönlendirilebilir veya programlanabilir.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Menü Görüntüle