Uydu Çanak Fiyatları Hakkında Tüm Aradığınız Bilgileri 3 Başlıkta Toparladık - Dijinet
Dijinet

Uydu Çanak Fiyatları Hakkında Tüm Aradığınız Bilgileri 3 Başlıkta Toparladık

PROJE
TEKLİFİ
AL !

  PROJE TEKLİFİ AL

  Proje teklifi almak için formumuzu doldurabilirsiniz.

  Uydu Çanak Fiyatları Hakkında Tüm Aradığınız Bilgileri 3 Başlıkta Toparladık

  Uydu Çanak Fiyatları

  Uydu çanak fiyatları ihtiyacı olan kişiler tarafından merak edilmektedir. Uydu anteni TV kurulumunda önemli bir cihazdır. Çünkü çanak anten televizyona görüntü ve sesin aktarılmasına izin verir.  Çeşitli boylarda sunulan çanak antenler 50cm, 60cm, 75cm, 80cm, 90cm ve 120cm’dir.  Ancak 90 cm daha çok tercih edilmektedir. Bunun nedeni 90cm antenin daha iyi görüntü kalitesine sahip olmasıdır. Uydu çanak fiyatları satın alacağınız marka ve çapa göre değişiklik göstermektedir.

  Uydu Çanak Fiyatları
  Uydu Çanak Fiyatları

   Uydu Çanak Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

  Uydu çanak antenleri alırken birçok unsur göz önünde bulundurulmalıdır. Aksi takdirde uzun süre kaliteli kullanım söz konusu olmayabilir. Peki bu unsurlar nelerdir. Aşağıdaki başlıklarda uydu çanakları alırken dikkat etmeniz gereken unsurlar verilmiştir.

  1. Çanak Antenin Boyu

  Anten alırken dikkat etmeniz gereken en önemli unsur çanak anteninizin boyutudur. Türksat ve Digiturk Eutelsat 7E uyduları için 65cm çanak anten Türkiye’nin tüm bölgelerindeki tüm kanalları izlemeniz için yeterli olacaktır. Çanak anteninizi teknik ekibi aramadan kendiniz ayarlayacaksanız daha rahat ayarlayabilmeniz ve tüm kanalları sorunsuz alabilmeniz için 70 veya 75 cm çanak anten kullanmanız tavsiye ederiz.

  Uydu Çanak Fiyatları
  2. Çanak Anten Ayak Seçimi

  2. Çanak Anten Ayak Seçimi

  Çanak anten alırken kutunun içinden ayakları da çıkacaktır. Uydu çanağınızı düz bir yüzeye kuracaksanız, hangi uydu çanak ayağı aldığınız çok da önemli değil. Uydu çanağınızı duvara monte edecekseniz, duvara uygun bir ayak satın almanız gerekir. Düz ayak ile çanak anteninizi duvara sabitleyemezsiniz. Bu nedenle, satın aldığınız yerde çatal ayak satın almanız gerekir. Balkona kurulum yaparken 90 derecelik bir ayak almanın faydasını göreceksiniz. Ayrıca balkon demirine sabitlemek için iki kelepçeye ihtiyacınız olacak.

  Uydu Çanak Fiyatları
  3. Çanak Antenin Türü

  3. Çanak Antenin Türü

  Antenler temel olarak parabol ve offset olarak iki çeşide ayrılır. Çanak anteninizi bir elektrikçiden veya çanak antenden alacaksanız büyük ihtimalle size ofsett uydu anteni vereceklerdir. Çünkü geçmişte kullanılan PARABOL antenlerine göre çok daha ucuz ve daha iyi sinyal kalitesine sahipler.

  Communication2
  Uydu Çanak Özellikleri

  Uydu Çanak Özellikleri

  Günümüzde çanak anten fiyatları, farklı özelliklere sahip oldukları için değişkenlik göstermektedir. 90 cm çapındaki uydu çanakları diğerlerinden daha pahalıdır. Mükemmel iletim sağladığı için yüksek kaliteye sahiptir. Diğer çaplarda satılan uydu antenleri de buna uygun olarak fiyatlandırılmıştır.

  Özellikle kış aylarında yağmur ve karın TV yayınlarını etkilememesi için delikli anten kullanılması önemlidir. Uydu çanağı LNB ekipmanı da iyi kalitede olmalıdır. Kablolar da bu açıdan değerlendirilmelidir. Kablolar çeşitli faktörlerden kolayca etkilenebildiğinden kaliteli olması gerekir. Buna göre çanak anten fiyatları donanımlarına ve özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Uydu Çanak Fiyatları ile ilgili detaylı bilgi için firmamız ile iletişim kurabilirsiniz.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Menü Görüntüle