Acil Anons Sistemleri'ni 3 Başlıkta Sizler İçin Toparladık - Dijinet
Dijinet

Acil Anons Sistemleri’ni 3 Başlıkta Sizler İçin Toparladık

PROJE
TEKLİFİ
AL !

  PROJE TEKLİFİ AL

  Proje teklifi almak için formumuzu doldurabilirsiniz.

  Acil Anons Sistemleri’ni 3 Başlıkta Sizler İçin Toparladık

  Acil Anons Sistemleri

  Anons sistemlerinden bahsederken acil anons sistemlerine atıfta bulunulsa da bu sistemler genel seslendirme sistemleri olarak da bilinmektedir. Acil anons sistemleri, işyerleri, ile birlikte bir çok mekanda kullanılmaktadır. Buna örnek olarak, sanayi işletmeleri, alışveriş işletmeleri, stadyum ve okulların yanı sıra daha birçok alan ve lokasyonda büyük kalabalıklar için bilgilendirme amaçlı kullanılmaktadır. Aynı zamanda gerektiğinde onları yönlendirmektedir. Stadyum gol anonsları veya acil tahliye anonsları bu sistemler kullanılarak yapılabilmektedir.

  6d4a0ec81d9b15bc8e29b40cf484fa57
  Anons Sistemi Nerelerde Kullanılır?

  Anons Sistemi Nerelerde Kullanılır?

  Acil anons sistemleri kullanım alanları oldukça kapsamlıdır. Hastanelerde doktor anonsları, spor salonları veya tatil köylerinde müzik anonsları, tiyatro ve sinemalarda şarbon anonsları, askeri alanlarda ziyaretçi anonsları, maçlardaki hedefler, AVM’de kayıp çocuk anonsları, tren istasyonunda bir sonraki sefer anonsları veya otogar denilince ilk akla gelen yerlerdendir. Komünlerin cenaze anonsları bile bu örneklerde kendine yer bulmakta ve bu örnekler hayatta daha da çoğalabilmektedir. Ancak acil anons sisteminden bahsedildiğinde genel bir duyuru değil, acil durum bildirim sistemi olarak anlaşılmaktadır.

  thumbs b c 41f4803c6500df3d137d114a1df12ad7
  Acil Anons Sistemi Yönetmelikleri

  Acil Anons Sistemi Yönetmelikleri

  Acil anons sistemleri belirli yönetmeliklere göre hazırlanır. Bina Yangından Korunma Yönetmeliği’ne göre, 200 yatak kapasiteli tüm oteller, inşaat alanı 5000 metrekareden fazla veya 1000’den fazla kullanıcıya sahip tüm binalar ve 51,5 metreden yüksek tüm binalar, sesli alarm sistemi olması zorunluluğu vardır.

  Söz konusu binalarda yangın, sel veya deprem gibi bir afet olması durumunda bu sistemler devreye girecek ve insan hayatına zarar vermeyecek bir plana göre insanlar binadan tahliye edilecektir. Bu sistemde önceden kaydedilmiş mesajlar belirli bir merkezden tahliye ihtiyacı olanlara iletilebilir ve doğrudan anonsun yapıldığı durumlar vardır.

  Burada önemli olan, sesin duyulması ve mesajın anlaşılmasının kolay olmasıdır. Bu nedenle doğru proje planlaması ve uygulaması çok önemlidir. Aksi takdirde, sistem gürültüyü yalnızca en çok ihtiyaç duyulduğunda duyacaktır.

  acil anons sistemleri
  Acil Anons Sistemi Nasıl Kurulur?

  Acil Anons Sistemi Nasıl Kurulur?

  Acil anons sistemleri  kurulumu için öncelikle yayın yerinin özelliklerini ve büyüklüğünü, kullanılacak ekipmanı, cihaz sayısını ve hatta sesi belirlemek gerekir. Bu aşamadan sonra ihtiyaca en uygun sistem belirlenir ve montajı yapılır. Sistem kurulumu boyunca yeterli sesin sağlanması için doğru yerlerde yeterli sayıda hoparlör kullanılmalıdır. Acil bir durumda doğru talimatların verilebilmesi için bildirim de açık olmalıdır. Ayrıca sistemin kurulacağı bölgedeki nüfus yoğunluğu da uygulama anında dikkate alınması gereken bir kriterdir.

  "Acil Anons Sistemleri’ni 3 Başlıkta Sizler İçin Toparladık" (Hakkında 2 yorum)

  1. Acil Anons Sistemleri bilgilendirmesini ve yazılan bu kompozisyonu gayet beğendim bir öğrenci olarak çok bilgilendim saolun

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Menü Görüntüle