Uydu Sistemleri'ni 3 Başlıkta İnceliyoruz - Dijinet
Dijinet

Uydu Sistemleri’ni 3 Başlıkta İnceliyoruz

PROJE
TEKLİFİ
AL !

  PROJE TEKLİFİ AL

  Proje teklifi almak için formumuzu doldurabilirsiniz.

  Uydu Sistemleri’ni 3 Başlıkta İnceliyoruz

  Uydu Sistemleri

  Uydular dünya yörüngesinde bulunarak eş zamanlı dönerler. Teknolojide büyük bir etkiye sahip olan uydular sayesinde birçok değişim gerçekleşir. Dünya üzerinde ilk kez 1957 yılında fırlatılan yapay uydu Türkiye’de 2011 yılında fırlatılmıştır.

  Uydu Sistemleri Ne İşe Yarar?

  Uydu sistemleri en teknolojiye katkıda bulunur.  Uydu sistemleri günümüzde televizyon, radyo, fotoğraf, iletişim gibi sektörlerde kullanılmaktadır. İzleme ve görüntüleme amacıyla kullanılan uydu sistemleri sinyallerin ayna görevini görmektedir. Uyduların en çok kullanım alanları olan televizyonlarda etkisi oldukça büyüktür.

  Uyduların gönderdiği sinyaller çanak antene gitmektedir. Çanak anten de bunu görüntüye dönüştürerek televizyonlarda yayın haline getirmektedir. Aynı zamanda iletişim aracı olan telefon ve internetlerde de uyduların büyük bir rolü vardır.

  dijinet dj 920 multiswitch anfisi 666 png min 2
  Uydu Sistemleri
  1 4 splitter 5 2500 mhz 926 jpg min
  Dijinet Uydu Sistemleri

  Uydu Sistemleri Hangi Amaçlarla Kullanılırlar?

  Uydular birçok amaçla kullanılabilmektedir. Askeri, navigasyon, meteoroloji, iletişim amaçlı uydular en bilinenlerdir. Askeri amaçlı uydular güvenliğin sağlanması için takipleri sağlar. İstihbarat alanında kullanılan askeri amaçlı uydular bilgi alışverişini sağlarlar. Hava olaylarının takibi ise meteoroloji uydu sistemleri sayesinde gerçekleşir. Bu sayede günlük ve haftalık hava durumlarının bilinmesi uydu sistemleri aracılığıyla gerçekleşir.  Navigasyon uydu sistemleri konumu rahatlıkla sinyallerden bulabilirler. GPS alıcılarının gönderilen sinyalleri almasıyla kısa sürede konum tespiti yapılır.

  Dolayısıyla günümüzde uydu sistemlerinin hayatı kolaylaştırma açısından sağladığı birçok avantajı vardır. Özellikle de iletişim ve askeri alanda kullanılan uydu sistemleri ülkelerin prestijini de belirlemektedir.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Menü Görüntüle