Acil Anons Sistemleri Hakkında 3 Başlık
Dijinet

Acil Anons Sistemleri Hakkında 3 Başlık

PROJE
TEKLİFİ
AL !

  PROJE TEKLİFİ AL

  Proje teklifi almak için formumuzu doldurabilirsiniz.

  Acil Anons Sistemleri Hakkında 3 Başlık

  Acil Anons Sistemleri

  Acil anons sistemleri, acil durumlarda binalarda yer alan kişilerin güvenilir bir şekilde tahliye edilmesini sağlayan sistemlerdir.  Çok sayıda kişinin bulunduğu yüksek binalarda, önceden kaydedilmiş net mesajlar ve seçilen bölgelere yayınlanan canlı duyuruların bir kombinasyonu, kontrollü ve kademeli bir tahliye sürecini mümkün kılar. Bu durum aşamalı tahliye olarak adlandırılır. Aşamalı tahliye yöntemleri, seçilen alanların sırayla tahliye edilmesini sağlar; tipik olarak en çok tehlikede olanlar önce tahliye edilirken, çevredeki bölgeler alarma geçirilir. Acil anons sistemleri gerektiğinde itfaiye görevlileri veya bina kontrolü tarafından kolayca geçersiz kılınan tüm kontrollerle otomatik olarak çalışır.

  94d7ed74e9d865e2669970e7d08cea19
  Acil Anons Sistemleri

  Acil Anons Sistemlerinin Önemi

  Birçok binada yangın durumunda asansör kullanmak mümkün değildir; asansörler genellikle yangın alarm sistemi devreye girdiği anda zemin kata çıkar. Bu, insanların binadan kaçmak için takip etmeleri için merdiven boşluklarını ve diğer tahliye yollarını açık bırakır. Yüksek bir binada veya çok katlı herhangi bir binada, herkesin binayı aynı anda terk etmesini beklemek, potansiyel olarak paniğe ve bu tahliye yollarında tıkanmaya yol açabilir. Bir binanın kontrollü, bölge bölge tahliyesini başlatma yeteneği bunu önlemeye yardımcı olur. İşte bu noktada acil anons sistemlerinin ne denli önemli olduğunu ifade etmek mümkündür.

  Acil anons sistemleri sayesinde aşamalı tahliye, personelin veya bina sakinlerinin araştırılan bir durum hakkında uyarıldığı ve sorumlu personelin binayı tahliye etmeden veya olayı iptal etmeden önce tehlikeyi tespit ettiği süreçtir. Böyle bir süreç en iyi şekilde açık, yaygın ve hızlı bir iletişim yöntemi kullanılarak desteklenir. Açıkça anlaşılan talimatlar olmadan devam eden bir tahliyeyi iptal etmek inanılmaz derecede zor olabilir ve yanlış alarm durumunda kuruluşlar önemli iş sürekliliği kayıpları yaşayabilir.

  scale 1200
  Acil Anons Sistemleri

  Profesyonel Acil Anons Sistemleri

  Profesyonel ve kaliteli bir şekilde firmamız tarafından sizlere sunulan acil anons sistemleri ile siz de yangın ve diğer olumsuz durumlardan kaçabilirsiniz. Sahip olduğu avantajlar ile dikkatleri üzerine çeken bu sistemlere en kaliteli ve güvenilir şekilde sahip olmak çok önemlidir. İşte bu nedenle siz de kendiniz için en uygun ürünler için bizi tercih edebilirsiniz.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Menü Görüntüle