Acil Anons Sistemleri İle İlgili 3 Ana Başlık - Dijinet
Dijinet

Acil Anons Sistemleri İle İlgili 3 Ana Başlık

PROJE
TEKLİFİ
AL !

  PROJE TEKLİFİ AL

  Proje teklifi almak için formumuzu doldurabilirsiniz.

  Acil Anons Sistemleri İle İlgili 3 Ana Başlık

  Acil Anons

  Acil anons sistemi, acil bir durumda bir binanın tahliyesini kolaylaştırmak için tasarlanmış, kurulmuş ve bakımı yapılmış bir genel seslendirme sistemidir. Öte yandan, anons sisteminin bir felaket durumunda, yani acil bir durumda, doğrudan insanlarla konuşurken çalışması garanti edilmez. Dolayısıyla bu sistemlerin kullanımı hayati önem taşır.

  Dc 8COHX0AARlG6
  Neden Acil Anonsa İhtiyaç Duyarız?
  gg1
  Acil Anons

  Neden Acil Anonsa İhtiyaç Duyarız?

  Binadan tahliyenin organize edilmesi gereken çeşitli acil durumlar vardır. Bunlar yangın, sel, deprem, terör, sosyal olaylar olarak sayılabilir. Bu büyüklükteki olaylar sırasında yönetilmesi en zor durum, kalabalığın olduğu bir alanın tahliyesini yönetmektir.

  Tahliye alanı, farklı özelliklere (yaş, cinsiyet, tahliye eğitimi deneyiminin olmaması veya fiziksel engellilik) sahip kalabalıklardan oluşan bir kamusal alan olabilir. İşyerinde, tüm çalışanlar tonları ve sinyalleri tanımak için eğitilmiş olsa bile, ses yönetiminin doğru ve net bir şekilde yapılması önemlidir. Dolayısıyla acil durumlarda ortamda bulunan kişilere seslenmek ve uyarmak için acil anons sistemlerine ihtiyaç vardır.

  yanginalgilamasistemleri3
  Acil Anonslarda Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Acil Anonslarda Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Bir binadaki insanları bir durum hakkında bilgilendirmek için kullanılan sistemler, genel seslendirme sistemleri ve acil seslendirme sistemleri olarak bilinir.  Genel anons ve acil anons arasındaki temel farklar, ortam ses seviyesinin belirli bir değerinin kolay anlaşılır anons edilmesi, kontrol edilebilirlik, acil durum güç kaynağı, yangına dayanıklı kurulum, bu amaçla kullanılabileceğine dair sertifikaya sahip olmasıdır.

  Başka bir deyişle, genel seslendirme ve ihbar sistemlerinin bir afet durumunda çalışması garanti edilmez. Genel bilgileri duyurmak ve/veya fon müziği çalmak için kullanılır. Öte yandan, sesli tahliye ve acil durum bildirim sistemlerinin normal çalışma koşullarında kullanılması zorunlu olmayıp, acil durumda ayakta durmak ve binadaki insanları sesli olarak nasıl yönlendirecekleri ile tahliye etmek için tasarlanmıştır.

  Günümüzde bazı uygulamalarda sesli tahliye ve acil durum bildirim sistemleri her iki amaç için de kullanılabilmektedir. Ancak bunun tersi kabul edilemez bir durum yaratır. Dolayısıyla bir genel seslendirme sistemi hiçbir zaman sesli tahliye ve acil anons sistemi olarak kullanılamaz.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Menü Görüntüle