Bosch Yangın Algılama Sistemleri Ile Alakalı 3 Başlık - Dijinet
Dijinet

Bosch Yangın Algılama Sistemleri ile Alakalı 3 Başlık

PROJE
TEKLİFİ
AL !

  PROJE TEKLİFİ AL

  Proje teklifi almak için formumuzu doldurabilirsiniz.

  Bosch Yangın Algılama Sistemleri ile Alakalı 3 Başlık

  Bosch Yangın Algılama

  Bosch yangın algılama sistemleri, yangınlardan bireylerin haberdar olmasını sağlamak amacı ile kullanılan sistemlerdir. Herhangi bir ticari yapıya sahipseniz, yönetiyorsanız veya inşa ediyorsanız, binanızın/binalarınızın çalışan bir yangın alarm sistemine sahip olmasını gerektiren kodların bulunduğunu bilmelisiniz.

  Bireyler sistemlerin nasıl çalıştığını anlamamakta ve genellikle bunları yangın sprinklerleri veya duman dedektörleri gibi bireysel yangın koruma cihazlarıyla karıştırmaktadır. Ancak yangın alarm sistemleri, yangından korunmaya herhangi bir cihazdan çok daha kapsamlı ve karmaşık bir yaklaşımdır. En basit ifadeyle, bir yangın alarm sisteminin rolü, yangınları tespit etmek ve hem bina sakinlerini hem de acil durum personelini merkezi olarak izlenen ve kontrol edilen bir yerden uyarmaktır.

  Bosch Yangın Algılama Sisteminin İşlevi

  Bu sistemler binada alarmların nereden kaynaklandığını belirleyerek ve sistemin doğru çalışmasını engelleyebilecek kablolama ve bağlantılarda hataların ne zaman meydana geldiğini tespit ederek kendi kendini izler.

  Özünde, bir yangın alarm sisteminin dört temel işlevi vardır. Bunlar algılama, uyarı, izleme ve kontrol şeklindedir. Bu karmaşık sistemler, bu dört işlevi yerine getirmek için bir cihaz, cihaz ve kontrol paneli ağı kullanır.

  bosch 1

  Yangın Nasıl Algılanır?

  Bir bosch yangın alarm sisteminin bir yangını algılama şekli, yukarıda tartışılan başlatma cihazları aracılığıyladır. Yangın alarm paneli, 2 veya 4 kablolu devreler aracılığıyla sistemin başlatma cihazlarına bağlanır. Bu devre, kontrol panelinin, cihazların normal veya alarm modunda olup olmadığını belirleyerek, genellikle bölgelere göre başlatma cihazlarının durumunu izlemesini sağlar. Kontrol paneli, bu okumaları kendi gösterge panelinde gösterir.

  Bir yangın başladığında, duman veya ısı, başlatıcı cihazlardan birini etkinleştirecek veya biri manuel çekme istasyonunu etkinleştirerek yangın alarm sistemini yangın konusunda uyaracak ve alarm moduna geçirecektir.

  Bina yöneticisinin veya bakım ekibinin, özellikle arıza durumundaysa veya yanlış alarmlar yaşıyorsa, yangın alarm panelinin nasıl okunacağını ve kullanılacağını anlaması önemlidir. Kontrol panelinin dokunmatik yüzeyinde alarm ve arıza susturma seçenekleri ile sistem sıfırlama seçeneği bulunmaktadır. Bunlar, yalnızca alarmın veya bildirimin kaynağı belirlendikten ve doğru şekilde ele alındıktan sonra kullanılmalıdır.

  Bosch yangın algılama sistemleri ile ilgili hizmet almak için siz de bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Menü Görüntüle