Bosch Bina Otomasyon Sistemlerini 3 Başlıkta İnceliyoruz - Dijinet
Dijinet

Bosch Bina Otomasyon Sistemlerini 3 Başlıkta İnceliyoruz

PROJE
TEKLİFİ
AL !

  PROJE TEKLİFİ AL

  Proje teklifi almak için formumuzu doldurabilirsiniz.

  Bosch Bina Otomasyon Sistemlerini 3 Başlıkta İnceliyoruz

  Bosch Bina Otomasyon

  İklim değişikliğinin olumsuz etkilerini ve sürdürülebilir bir çevre yaratma çabalarını her geçen gün daha fazla duyuyoruz. Bu çabalardan biri, bir bina otomasyon sistemi ekleyerek binaları çevreye ve onu işgal eden insanlara daha dost hale getirmektir.

  Peki, bina otomasyon sistemi (BAS) nedir? BAS, tek bir platformda iletişim kurmak için ısıtma, havalandırma ve klima sistemi (HVAC), aydınlatma, güvenlik ve diğer sistemleri birbirine bağlayan hem donanım hem de yazılımdan oluşan akıllı bir sistemdir. Bu şekilde otomasyon sistemi, bir binanın operasyonel performansı hakkında size önemli bilgiler sağlarken, aynı zamanda bina sakinlerinin güvenliğini ve konforunu da artırır.

  Genellikle, bu tür otomasyon sistemleri, yeni binalara veya eski bir binanın güçlendirme sürecinin bir parçası olarak kurulur. Bina otomasyon sistemlerinin temel amaçları, enerji tüketimini azaltmak, bakım maliyetlerini azaltmak, bina sakinlerinin konforunu ve üretkenliğini artırmak ve kamu hizmetlerinin yaşam döngüsünü uzatmaktır.

  Bosch Bina Otomasyon Sisteminin (BAS) İşlevi Nedir?

  Bosch Bina Otomasyon Sistemleri tarafından kontrol edilen binalara çoğu zaman çakıllı binalar denir. Nedenmiş? Çünkü bina daha kullanıcı dostu, daha yeşil bir seçenek ve işletmesi daha ucuz. Süreçlerin çoğu merkezi bir kontrol ünitesinde gerçekleştirilir. Daha gelişmiş sistemler, “akıllı bina” terimine katkıda bulunan belirli uygulamalar veya platformlar kullanılarak farklı mobil cihazlarda uzaktan kontrol edilebilir.

  Basit bir ifadeyle bina otomasyon sistemi tıpkı insan beyni gibidir, tıpkı beyninizin ellerinizi ve bacaklarınızı hareket etmesini söylemesi gibi bina ekipmanına ne yapması gerektiğini söyler.  BAS’ın temel işlevleri, ısıtma, soğutma ve havalandırmanın belirli bir aralıkta tutulması, nem kontrolü, doluluk planına göre aydınlatma, asansörlerin düzgün çalışması, binadaki yangın önleme, güvenlik ve diğer kritik sistemlerdir.  Ayrıca, her bir tesisin performansını ve olası arızalarını izlemeli ve tespit edilen arızalar konusunda bina yöneticilerini uyarmalıdır.  Örneğin, sağlanan verilere dayanarak Bosch Bina Otomasyon Sistemleri, binadaki sıcaklığı kullanıcıların ihtiyaçlarına göre ayarlayacak veya sensörleri aracılığıyla iç hava kalitesinin iyileştirilmesine ihtiyaç olduğunu ortaya çıkaracaktır.

  Profesyonel Bosch Bina Otomasyonu

  Profesyonel bir şekilde Bosh bina otomasyonu hizmetinden faydalanmak için doğru adrestesiniz. Bizimle iletişime geçerek bu hizmetler ile ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Menü Görüntüle