Uydu Sistemlerini 2 Ana Başlıkta İnceliyoruz - Dijinet
Dijinet

Uydu Sistemlerini 2 Ana Başlıkta İnceliyoruz

PROJE
TEKLİFİ
AL !

  PROJE TEKLİFİ AL

  Proje teklifi almak için formumuzu doldurabilirsiniz.

  Uydu Sistemlerini 2 Ana Başlıkta İnceliyoruz

  Uydu Sistemleri Fiyatları

  Uydu sistemleri, kanallarını görüntülemek için uzaya fırlatılan uydular, Dünya’dan ortalama 35.784 kilometre yüksekliktedir. Dünyanın dört bir yanından sinyal almak, istenen kapsama alanına ulaşmak için bir aşama oluşturur. Dünya üzerinde basit birer ayna görevi gören uydular, Dünya’nın etrafında dönerler ve Dünya ile aynı anda dönerler. Yukarıdaki uydular, gaz iticileri olarak işlev görür. Güneş enerjisi, her iki tarafa açılan devasa bir uydu paneli tarafından sağlanır. Uzaya fırlatılan uyduların ortalama ömrü 12 yıldır. Yani uyduların içindeki gaz tükendiğinde ömürleri de tükenmektedir. 12 yıldır kullanımda olan bu uydu artık eski teknoloji olarak kabul edilmiş ve yerini günümüzde kullanılan yeni teknoloji uydulara bırakmıştır. Akla gelen bir çözüm, gazı biten uyduları tekrar doldurup yeniden başlatamamak, bu işlemde tekrardan yapılamayacak bir işlemdir. Dijinet ailesi olarak sizlere uydu sistemleri konusunda profesyonel hizmet sunmaktayız. TV yayınları ve ev dağıtımı yapan uydu sistemleri konusunda uzman desteği için bize ulaşabilirsiniz. 

  Uydu Sistemleri
  Uydu Sistemleri

  Dijinet Uydu Sistemleri Hangi Alanlarda Kullanılır?

  Haberleşme Uyduları

  Haberleşme uyduları, dünyadan 36.000 km yükseklikte bulunur. Döngüsünü yaklaşık 24 saatte tamamlar. Bir verici istasyondan gönderilen elektromanyetik dalga sinyallerini alır ve taşıyıcı frekansını değiştirerek dünyadaki alıcı istasyona gönderir. Böylece bu uydu sayesinde televizyon, telefon, radyo, data, internet, faks gibi birçok uygulamanın bir noktadan diğerine iletilmesini sağlar.

  Askeri Uydular

  Askeri amaçlarla kullanılan uydu türlerinden biridir. En önemli görevlerinden biri istihbarat toplamaktır. Aynı zamanda askeri birliklere konum bildirme ve veri sağlama, bilgi alışverişi yapma gibi birçok işlevi vardır. Tanımlı noktaların resimlerini çekme işlevi de vardır. Ayrıca diğer ülkelerin askeri birliklerini, araçlarını ve füze hareketlerini takip edebilen askeri uydular da mevcuttur.

  Uydu Sistemleri
  Uydu Sistemleri

  Meteoroloji Uyduları

  Bir meteoroloji uydusunun en önemli görevlerinden biri havanın hareketini takip etmektir. Görevi, bulutların hareketini gözlemleyerek hava durumu tavsiyesi vermektir. Hem askeri hem de sivil amaçlarla kullanılan uydu sistemlerinden biridir.

  Uzay Araştırma Uyduları

  Uyduları Sistemleri, farklı yörüngelerde 7 farklı uzay araştırma uydusu bulunmaktadır. Astronomi, jeodezi, mangnetosfer, meteor gözlemleri, iyonosfer, güneş ve atmosfer gözlemleri için uydular olarak adlandırılırlar. Bu, uzay araştırmalarının en önemli kısımlarından biridir.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Menü Görüntüle