Uydu Sistemleri Nedir? Uydu Çeşitleri Nelerdir Gelin 2 Ana Başlıkta İnceleyelim - Dijinet
Dijinet

Uydu Sistemleri Nedir? Uydu Çeşitleri Nelerdir Gelin 2 Ana Başlıkta İnceleyelim

PROJE
TEKLİFİ
AL !

  PROJE TEKLİFİ AL

  Proje teklifi almak için formumuzu doldurabilirsiniz.

  Uydu Sistemleri Nedir? Uydu Çeşitleri Nelerdir Gelin 2 Ana Başlıkta İnceleyelim

  Uydu Sistemleri Nedir?

  Uydu sistemleri, dünyanın birçok yerinde uydu kanallarının izlenebilmesi için sunulan sistemlerdir. Uydu kanallarını izlemek amacı ile fırlatılan uydular, dünyadan 35.784 kilometre yükseklikte yer almaktadır. Dünyanın üzerinden gelen bu sinyaller, kapsama alanına ulaşma aşamasında büyük rol oynamaktadır. Dünyanın üzerinde basit bir ayna görevine sahip olan uydular, dünyanın yörüngesinde yer alıyor. Dünya ile aynı zamanda dönmektedir. İki yana açılan dev paneller, güneş enerjisi sağlarken uzaya atılan uyduların ömürlerinin 12 yıl olduğundan bahsedebiliriz. Bu doğrultuda birbirinden farklı amaçlar ile kullanılan uydu çeşitleri bulunmaktadır. Söz konusu uydu çeşitleri ile ilgili aşağıdakilerden bahsedebiliriz.

  576536018

  Uydu Çeşitleri

  Uydu çeşitleri genel olarak aşağıdaki gibidir.

  Haberleşme Uyduları

  Haberleşme uyduları dünyadan 36.000 km yükseklikte yer alır. Döngüsünü 24 saat içerisinde tamamlar. Verici istasyonundan gönderilen elektromanyetik dalga sinyallerinin alınması ile taşıyıcı frekanslar değiştirilerek alıcı istasyona gönderilmektedir. Bu sayede telefon, televizyon, radyo, data, faks, internet gibi pek çok uygulamanın kullanılması sağlanır. Dünya üzerinde en fazla kullanılan uydu sistemleri olarak ifade edilmektedir.

  İlginizi Çekebilir: Yangın Algılama Sistemleri

  Askeri Uydular

  Askeri uydular, askeri amaçlar doğrultusunda kullanılan uydu çeşitleridir. En önemli görevleri istihbaratı toplanmaktır. Bunun yanı sıra askeri birliklere konum bildirme, veri sağlama ve bilgi alışverişi şeklinde çeşitli görevleri söz konusudur. Belirlenen noktaların fotoğraflarını çekme özellikleri de bulunmaktadır.

  kartal uydu sistemleri next nextstar 2

  Meteoroloji Uyduları

  Meteoroloji uydularının en önemli görevler, hava hareketlerinin takip edilmesini sağlamaktadır. Bulutların hareketlerini izler ve hava durumu ile ilgili tüyolar verir.

  Profesyonel Uydu Sistemleri

  Firma olarak haberleşme uydu sistemleri ile ilgili sizlere profesyonel bir deneyim sunuyoruz. Televizyon yayınlarının gerçekleştirilmesi ve evlere dağıtılmasını sağlayan uydu sistemleri ile ilgili profesyonel bir destek almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Firmamız sizler için en iyi hizmetleri sunmaktadır. Kurulduğu günden bu güne müşteri memnuniyetini önemseyerek faaliyetlerini sürdüren firmamızın verdiği profesyonel deneyimlerden yararlanabilirsiniz. Uydu sistemleri, merkezi uydu sistemleri ve diğer tüm hizmetlerimiz ile ilgili detaylı bir şekilde bilgi almak için yapmanız gereken tek şey bizimle iletişime geçmek olacaktır. Siz de bu hizmetler ile ilgili bilgi alarak bizi tercih edebilirsiniz.

  Menü Görüntüle