Zayıf Akım Firmaları Nedir? Gelin 3 Başlıkta İnceleyelim - Dijinet
Dijinet

Zayıf Akım Firmaları Nedir? Gelin 3 Başlıkta İnceleyelim

PROJE
TEKLİFİ
AL !

  PROJE TEKLİFİ AL

  Proje teklifi almak için formumuzu doldurabilirsiniz.

  Zayıf Akım Firmaları Nedir? Gelin 3 Başlıkta İnceleyelim

  Zayıf Akım Firmaları

  Zayıf akım, elektrik tesisatlarında telefon, zil, anten, yangın alarm sistemleri gibi ekipmanları çalıştırmak için kullanılan alçak gerilim kaynaklarına verilen isimdir. Mevcut şebeke kurulumunun voltajı düşük olduğu için elektrik çarpması riski yoktur. Zayıf akım, kişilerin yaralanmasına (darbe) neden olmayan bir elektrik tesisatı olarak da tanımlanır.

  Zayıf akım kabloları çoğunlukla iç mekanlarda kullanılır. Ofislere, evlere vb. kurulduğunda, genellikle zayıf güç elde etmek için bir transformatör kullanılır. Düşük akım sistemleri tipik olarak 12V’de çalışır. Ancak 15V daha düşük akımlı sistemler de vardır. Kablolar ayrıca kablo demetleri olarak alçak gerilim kablolarını ve alçak gerilim kablolarını da içerir. Her alana yönelik tedarik edilen bu sistemler zayıf akım firmaları tarafından sağlanır.

  Zayıf Akım Firmaları
  Zayıf Akım Firmaları

  Dijinet Zayıf Akım Sistemleri Nelerdir?

  Zayıf akım firmaları arasında yer alan Dijinet birçok zayıf akım sistemini kapsar. Bu zayıf akım sistemleri her konut ve iş yeri gibi yerlerde kullanıma uygundur. Dijinet’in sahip olduğu ve sunduğu zayıf akım sistemleri şunlardır:

  • Yapısal Kablolama
  • Yangın Alarm Sistemleri
  • Televizyon /uydu sistemleri
  • Telefon/santral
  • Seslendirme ve acil anons sistemleri
  • Rack kabinet
  • Geçiş Kontrolleri
  • Hırsız Alarım sistemleri
  • CCTV/Gübenlik sistemleri
  • Aydınlatma
  • Akıllı ev Sistemleri
  Zayıf Akım Firmaları
  Dijinet Zayıf Akım Sistemleri Nelerdir?

  Zayıf Akım Sistemleri ile İlgili Bilinmesi Gereken Önemli Hususlar

  Günümüzde internet kavramı giderek yaygınlaşmakta ve iletişim ağlarına bağlanan cihazların sayısı artmaktadır. Hızla gelişen teknoloji ile alçak gerilim sistemleri her geçen gün daha kapsamlı hale geldiği bilinmektedir.

  Güvenlik amaçlı düşünülen zayıf akım sistemleri ise elektronik güvenlik sistemleri ile karıştırılmaktadır. Elektronik güvenlik sistemleri sanılanın aksine alçak gerilim sistemlerinin bir alt dalıdır.

  Zayıf akım sistemleri kişilerin ve yapıların ihtiyaçlarına göre belirlenir. Hastanelerde kullanılan bir sistem ve fabrikalarda kullanılan sistemler buna bir örnektir. Teknik ekipman ve işletmede farklılık gösterirler. Kurum ve kuruluşlar bu farklılıkları, ihtiyaç duydukları ürünlere göre tanımlar. Kalite, teknik özellikler ve işçilik standartlarını belirlemek için şartname yayınlarlar. Zayıf akım firmaları da standartlara uygun ürünleri tedarik ederler.

  Zayıf Akım Firmaları
  Zayıf Akım Sistemleri ile İlgili Bilinmesi Gereken Önemli Hususlar

  Dijinet kurulan sistemin dayanıklı olduğundan,  düzgün ve verimli çalıştığından emin olabilirsiniz. Öncelikle kullanılan ürünlerin kalitesi ve standardı yeterli olmalı, yapılan iş kusursuz olmalı ve sistemin düzenli olarak kontrol ve bakımı yapılmalıdır. Bu muayene ve bakım çalışması, ülke tarafından çıkarılan kanun ve yönetmeliklere göre zorunludur.

  Zayıf Akım Firmaları

  Zayıf akım sistemlerinin temsilcisi olan pek çok firma vardır. Bu firmalardan ihtiyacınız olan zayıf akım sistemlerini temin edebilirsiniz. Dijinet’in Zayıf Akım sistemleri ile ilgili sizlere sunduğu avantajlardan faydalanmak için veya bilgi almak için sitemizi ziyaret edip ya da arayarak bilgi alabilirsiniz.

  "Zayıf Akım Firmaları Nedir? Gelin 3 Başlıkta İnceleyelim" (Hakkında 1 yorum)

  1. Zayıf Akım Firmaları ve önemli hususları okudum ve herkese yararlı ollacağını düşünüyorum

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Menü Görüntüle