CCTV Kamera Sistemleri 6 Maddede Nedir? - Dijinet
Dijinet

CCTV Kamera Sistemleri 6 Maddede Nedir?

PROJE
TEKLİFİ
AL !

  PROJE TEKLİFİ AL

  Proje teklifi almak için formumuzu doldurabilirsiniz.

  CCTV Kamera Sistemleri 6 Maddede Nedir?
  1111

  CCTV kamera sistemlerinin, internet protokolü üzerinden çalışan kameralar olduğunu ifade edebiliriz. CCTV kamera, İnternet protokolü ile iletişim kuran bir kamera, genellikle bir gözetleme kamerasıdır. Ancak bu, CCTV kameranın İnternet’e de yüklenmesi gerektiği anlamına gelmez. Bunun nedeni, her özel LAN veya WLAN’ın İnternet protokolü aracılığıyla iletişim kurmasıdır.

  CCTV Kameraların Avantajları

  İnternet Teknolojisi

  Ağ teknolojisi, CCTV kameranın önemli bir avantajıdır. CCTV kamera, bir IP ağındaki diğer herhangi bir katılımcı gibi adreslendiğinden konum açısından kameranın nereye kurulduğu önemli değildir. Nesnelerin internetinden bahsederken CCTV kamera sistemlerini de göz önünde bulundurabiliriz. CCTV sistemleri

  Dijital İşleme

  CCTV kameranın ikinci büyük avantajı, video verilerinin kameradan dijital olarak zaten mevcut olmasıdır. Bu, ağdaki her yetkili katılımcının kameraya erişimi olduğu anlamına gelir. Ayrıca mobil uygulama veya PC aracılığıyla bir CCTV kameraya canlı erişimin garanti edilmesi çok kolaydır. CCTV kamera internete bağlıysa, bu ağ kamerasına dünyanın her yerinden erişebilirsiniz. Videoları çok sayıda kullanıcıyla paylaşmak istiyorsanız, bunu bir web sitesine videonun bağlantısını gömerek yapabilirsiniz.

  DijiNet-CCTV Sistemler

  24 Saat Kayıt

  Gözetleme kameraları, esas olarak belirli alanlara daha iyi bir genel bakış elde etmek için tasarlanmıştır. Bu kontrol edilmesi zor olan alanları etkiler. Bir kamera yardımı ile bir ortam günün her saati birçok yer kolaylıkla izlenebilir .

  Caydırıcılık

  Güvenlik kamerasının bir başka avantajı da caydırıcı etkisidir. Her şeyden önce, sıradan suçlular, bariz güvenlik teknolojisine sahip evlerden ve konut komplekslerinden çekinmektedir. İzlenen alanlarda, potansiyel isyancılar ayrıca bahçeyi harap edip etmemek veya evin duvarını lekelemek konusunda iki kez düşüneceklerdir . Ve biri ya da diğeri muhtemelen doğrudan komşulara gidecek, hoş bir yan etki, sence de öyle değil mi?

  Acil Bir Durumda Kanıtların Güvenilir Şekilde Korunması

  CCTV kameralar genellikle bir hırsızlıktan sonra suç ve fail hakkında ilk yararlı ipuçlarını sağlar. Bunlar görülemezse, kaçış aracı tespit edilebilir. Yüksek çözünürlüklü görüntülerin yardımıyla, ne olduğunu anlamak da daha kolaydır. Bir için tüm önemli detaylar başarılı soruşturma ve polis için çok iyi bir yardımdır.

  Yüksek Güvenlik

  Ancak yüksek güvenlik senaryolarında en iyi koruma, ağ kameralarının internete hiç bağlı olmamasıdır. Bunu yapmak için, sadece kameralar için kendi LAN’ınızı kurarsınız. Bu noktada siber saldırılar için hala en büyük riskin insan olduğunu da belirtmek gerekir. Standart parolayı değiştirmezsiniz veya çok zayıf bir parola kullanırsınız. Bu genellikle özel sektörde bulunur.

  CCTV Kameranın Tehlikeleri

  Artık basit bağlantının aynı zamanda bir ağ kamerasının en büyük tehlikesi olduğu kolayca hayal edilebilir. Bunun nedeni, temelde ağdaki herkesin CCTV kameraya erişebilmesidir. Bu nedenle, bir ağ kamerasının yetkisiz erişime karşı çok iyi korunması gerektiği açıktır. Bu, tüm verileri güçlü bir şekilde şifrelenmiş bir şekilde göndererek ve erişim için güçlü bir parola tanımlayarak gerçekleştirilebilir.

  Menü Görüntüle