CCTV Sistemlerini 2 Başlıkta Toparladık - Dijinet
Dijinet

CCTV Sistemlerini 2 Başlıkta Toparladık

PROJE
TEKLİFİ
AL !

  PROJE TEKLİFİ AL

  Proje teklifi almak için formumuzu doldurabilirsiniz.

  CCTV Sistemlerini 2 Başlıkta Toparladık

  CCTV Sistemler

  CCTV sistemler, bir kameranın yakalanan görüntüsünün belirli bir yere gönderildiği sistemi ifade eder. CCTV sistemler, Kapalı Devre Televizyon durumunun kısaltmasıdır. Merkezi bir konumdan oldukça büyük bir izleyici kitlesine yayın yapan televizyonun aksine, CCTV sistemler belirli bir bölgedeki görüntüyü izlemek için bir sistem olarak karakterize edilir. CCTV sistemler günümüzde öncelikle güvenlik için kullanılmaktadır, ancak trafik yönetimi ve riskli yerlerin gözetimi için de kullanılabilir.

  CCTV sistemler, kameraları televizyonlara veya monitörlere bağlamak için kablolar kullanılarak oluşturulur. Gelişmiş bir CCTV sistemler yapısı, kamera ve monitörün yanı sıra lensler, switchler ve kaydediciler gibi bileşenleri de içerebilir. Ses kaydetmek için kameraya harici olarak takılabilen bir mikrofon veya kameraların dahili mikrofonlarından biri de kullanılabilir. CCTV sistemler için özellikle güvenlik ve suç önleme alanlarında birçok uygulama bulunmaktadır.

  CCTV Sistemler
  CCTV Sistemler

  Dijinet CCTV Sistem Kullanım Alanları

  Firmamız Dijinet’in sunduğu CCTV sistemler için uygulama alanlarından bazıları aşağıdaki gibidir. Bunlar:

  • Trafiğin izlenmesi ve kontrolü,
  • İşyerlerinde, fabrikalarda ve işletmelerde ürün kalitesinin kontrolü,
  • Toplu taşıma araçlarının sunduğu hizmet standardını yükseltmek,
  • Kaza ve dikkatsiz davranışlardan kaçınma,
  • Kötü niyetli kişileri belirleme

  Günümüzde CCTV çözümleri, kullanıcı ihtiyaçlarına ve gelişen teknolojiye göre çeşitlenebilmektedir. Dijinet, CCTV sistemleri ile uygulamaya ve amaca bağlı olarak kuruluşların ihtiyaçlarını karşılamak için çeşitli seçenekler sunabilir.

  Dijinet CCTV Sistem Kullanım Alanları
  Dijinet CCTV Sistem Kullanım Alanları
  CCTV Sistem Ürünleri
  CCTV Sistem Ürünleri

  Kamera

  CCTV sistemlerinin en bilinen ve olmazsa olmazı kameradır. Kameranın izleme ve kontrol noktası için resim görevi görür. Kameralar, farklı şekilde kullanılsalar bile lensleri olmadan çalışmaz. Kameranın ön tarafında, görüntünün CCD sensörüne odaklanmasını sağlayan bağlı lensler bulunur.

  Monitör

  Kamera tarafından yakalanan görüntüyü video sinyaline dönüştürdükten sonra ekran üzerinde oluşturulmasını sağlayan bir aparattır. CCTV monitörleri televizyonlarla karşılaştırılabilir, ancak bir tuner aşaması olmadığı için farklılık gösterirler.

  Hareketli Kameralar

  Şu ana kadar gördüğümüz örnek ve konulardaki tüm kameralar statik, sabit ve sadece lens odak ayarına izin veriyor. Birçok durumda sabit bir kamera yeterli olabilir. Yalnızca kayıt yapılması gerekiyorsa ve kimse kameraları izlemiyorsa, sabit bir kamera en iyi seçenektir. Fakat hareketli kameraları uzaktan çalıştırarak hem dikey hem de yatay olarak hareket edebilirsiniz.

  "CCTV Sistemlerini 2 Başlıkta Toparladık" (Hakkında 2 yorum)

  1. CCTV Sistemleri hakkında bilgilendirme metini için çok teşekkür ederim çok yardımcı oldunuz 🙂

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Menü Görüntüle