CCTV Sistemler - Dijinet
Dijinet

CCTV Sistemler

PROJE
TEKLİFİ
AL !

  PROJE TEKLİFİ AL

  Proje teklifi almak için formumuzu doldurabilirsiniz.

  CCTV Sistemler

  CCTV Sistem Ürünleri

  CCTV sistemler, çeşitli ticari ve konut modelleri için geliştirilmiş bir güvenlik kamera sistemidir. Günümüzde bu sistem kişi sayma ve plaka okuma için de kullanılıyor. Ayrıca işte veya evde güvenliği sağlamak için kullanılabilir. Dijinet CCTV sistemlerin iki çeşidi vardır. Bu çeşitlerden bahsetmeden önce genel olarak kullanım alanlarını Dijinet ailesi olarak size bahsedeceğiz.

  CCTV Nedir?

  CCTV, ” Close Circuit Television” anlamına gelir. Türkçe de buna “kapalı görüntü” denir. CCTV, televizyondan farklı olarak geniş bir izleyici kitlesine yayın yapmak yerine yalnızca belirli bir alanın izlenmesine olanak tanır. Günümüzde güvenlik kamera sistemleri güvenlik amacıyla kullanılsa da; Kişi sayma, kayıt oynatma vb. Diğer izleme ve analiz seçenekleri mevcuttur. Günümüzde güvenlik kamera sistemleri oldukça önemli bir konuma sahiptir. Güvenlik kamera sistemi; Acil durum ve acil anons sistemleri, yangın algılama ve alarm sistemleri gibi birçok sistem ile entegre çalışır.

   CCTV Sistemler
  CCTV Sistemler

  CCTV Sistemler Türleri Nelerdir?

  Dijinet size iki çeşit CCTV sistem sunmaktadır. Bu sistemler anolog ve Ip sistemler olarak ikiye ayrılmaktadır.

  Anolog CCTV Sistemler

  Bir analog güvenlik sistemi kullanmak, sistemin çalışmasını sağlamak için bir dijital video kaydedicinin (DVR) bağlı olduğu analog kameralar, iletim kabloları kullanılarak. Görüntüler bir dijital kaydediciye aktarılır. Görüntüleyebilmeniz veya gerektiğinde daha sonra görüntüleyebilmeniz için sabit sürücünüze kaydedilir.

   CCTV Sistemler
  CCTV Sistemler

  IP Sistemler

  IP sistemleri biraz daha karmaşık olsa da benzer sistemlere göre daha pahalı olabiliyor. Ancak sunduğu imkanlara dikkat edildiğinde maliyetin gözden ardı edilebileceği anlaşılmaktadır. IP güvenlik sistemlerinde kamera, sıkıştırma, dönüştürme ve bir İnternet bağlantısı üzerinden video akışı dahil olmak üzere bir dijital video kameranın tüm işlerini yapar. Bir DVR gerekli değildir ve video doğrudan bilgisayara aktarılmaktadır.

  Anolog ve IP kameraların Karşılaştırılması

  • Anolog sistemler videoyu koaksiyel veya UTP kablolar üzerinden iletirken, IP kameralar POE (Power over Ethernet) teknolojisini kullanarak iletim yapar.
  • Anolog sistemler dijital video kaydedicisine fiziksel olarak kaydedilirken, IP kamera videoyu İnternet üzerinden gönderir.
  • Anolog sistemler gelen tüm videoların tek bir yerde olması gerekirken, IP kameraların tüm videoların tek bir yerde olması gerekmez.
  • IP kameralar daha yüksek çözünürlük oranına sahipken, Anolog sistemler daha düşük çözünürlüğe sahiptir.
  • Anolog sistemler, TV yayın sinyallerini kullanırken, IP kameralar videoyu dijital akış olarak yayınlar.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Menü Görüntüle