CCTV Sistemleri 3 Başlıkta Toparlayıp İnceliyoruz - Dijinet
Dijinet

CCTV Sistemleri 3 Başlıkta Toparlayıp İnceliyoruz

PROJE
TEKLİFİ
AL !

  PROJE TEKLİFİ AL

  Proje teklifi almak için formumuzu doldurabilirsiniz.

  CCTV Sistemleri 3 Başlıkta Toparlayıp İnceliyoruz

  CCTV Sistemler

  CCTV’nin açılımı “Close Circuit TeleVision”dır. Türkçede buna “kapalı devre görüntüsü” denir. CCTV sistemler güvenlik amaçlı kullanılsa da günümüzde; insan sayma, disk okuma vb. işlemler için kullanılır. Buna ek olarak izleme ve analiz seçenekleri mevcuttur.

  CCTV Sistemler / Güvenlik Kameraları akıllı ev sistemleri, aydınlatma sistemleri, kartlı geçiş, hırsız alarmları, rack kabinetler, anons ve acil durum ihbar, TV sistemleri, telefon sistemleri, yangın alarm sistemleri ve yapısal kablolama ürünleri ile zayıf akım sistemlerini kapsar.

  1581587852675472072
  CCTV Sistemler

  Güvenlik Kameraları

  Dijinet, CCTV sistemler bugün sokak, okul, hastane, banka, ofis, ev vb. aklımıza gelen her yerde kullanılır. Günümüzde video gözetim çözümleri, teknoloji geliştikçe kullanıcı ihtiyaçlarına göre değişmektedir. Güvenlik kamera sistemlerinin kalitesi kullanılan ürüne göre büyük farklılıklar göstermektedir.

  Bazı görüntüler ise yayılımı az ışık seviyelerinde bulunsalar dahi cam formunda gözükmekte, iken, diğerleri parlak ışıkta bulanıktır. CCTV, ağırlıklı olarak ortam ve çevre güvenliği ve suçluları yakalamak için kullanılmasının yanı sıra; insan sayma, plaka okuma, trafik kontrolü, insan takibi vb. izleme ve analiz seçenekleri de mevcuttur.

  application banner ir surveillance
  Güvenlik Kameraları

  CCTV Güvenlik Kamera Sistemi Çeşitleri

  Dijinettarafından kullanılacak CCTV Güvenlik Kamera Sistemi Çeşitleri, kullanılan veya kullanılacak altyapıya göre güvenlik kamera sistemi tipi belirlenir. Güvenlik kamera sistemindeki görüntüler; koaksiyel kablo üzerinden iletim yapılıyorsa “Analog CCTV Kamera”, ağ üzerinden iletim yapılıyorsa “IP CCTV Kamera” ve her ikisi birden kullanılıyorsa “hybridCCTV Kamera” olarak adlandırılır. Dolayısıyla CCTV sistemler oldukça kapsamlıdır.

  banner3
  CCTV Güvenlik Kamera Sistemi Çeşitleri

  CCTV Güvenlik Kamera Sistemlerinde Kullanılan Ürünler

  Güvenlik kamera sistemi, havaalanı, fabrika vb. geniş alanlar üzerinde detaylı izleme ve analiz çözümleri sunmanın yanı sıra; ev, ofis, dükkan, vb. küçük alanlarda da kullanılır. Güvenlik kamera sistemlerinde kullanılan ürünler de kullanıldığı bölgeye ve altyapıya göre değişiklik göstermektedir.

  Güvenlik kamera sistemlerinin genel özellikleri; kamera, kaydedici, monitör ve HDD (sabit disk sürücüsü) olarak sıralanabilir. Bunlara ek olarak sistemin ihtiyaçlarına ve yapısına bağlı olarak lensler, kamera yuvaları, kamera kılıfları, görüntü kuplörleri, video yükselticiler, dönüştürücüler, mikrofonlar, invertörler (güç kaynakları) gibi ek ürünler de kullanılmaktadır.

  "CCTV Sistemleri 3 Başlıkta Toparlayıp İnceliyoruz" (Hakkında 4 yorum)

  1. CCTV Sistemleri ve kamera çeşitlerini güzel bir yazı biçiminde hazırladığınız için teşekkürler dijinet

  2. CCTV Sistemleri alakalı hazırladığınız içerikler gerçekten çok kaliteli aradığımız her şeyi CCTV Sistemleri hakkında yazınız içerisinde bulabiliyoruz.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Menü Görüntüle