Bosch Yangın Algılama Ürünlerini 3 Başlıkta Sizler İçin Toparladık - Dijinet
Dijinet

Bosch Yangın Algılama Ürünlerini 3 Başlıkta Sizler İçin Toparladık

PROJE
TEKLİFİ
AL !

  PROJE TEKLİFİ AL

  Proje teklifi almak için formumuzu doldurabilirsiniz.

  Bosch Yangın Algılama Ürünlerini 3 Başlıkta Sizler İçin Toparladık

  Bosch Yangın Algılama

  Bosch yangın algılama sistemleri, elektronik güvenlik sistemlerinde işlevlerinin ötesinde önemli koruma sağlamaları nedeniyle oldukça önemli sistemlerdir. Bu sistemlerde en ufak bir önemli konulara neden olacağından, bu sistemler güncel olarak yürürlükte bulunan standartlara ve yönetmeliklerine uygun olarak tasarlanmalıdır.

  Bosch yangın algılama sistemleri iki türdür.  Bunlardan ilki konvansiyonel ikincisi adresli yangın alarm sistemleridir. Adresli yangın algılama sistemleri yerine konvansiyonel sistemler tercih edilmektedir. Bu sistemler adresli yangın alarm sistemlerine göre daha basit ve ekonomiktir. Günümüzde ekonomik açıdan daha çok küçük işletmeler tarafından kullanılmaktadır.

  Geleneksel yangın alarm sistemlerinin tek dezavantajı, sıcaklık ve hava değişikliklerine karşı hassasiyetleri ve yanlış alarm potansiyelidir. Adından da anlaşılacağı gibi yangın alarm sistemi, olası bir yangını söndürmek yerine, bir olay sırasında alanın hızlı bir şekilde tahliye edilmesi için gerekli uyarı ve uyarıları sağlayan bir sistemdir.

  bao chay bosch vung 01
  Bosch Yangın Algılama
  Bosch Advantage Line Incendiu
  Bosch Konvansiyonel Yangın Algılama Sistemi Nasıl Çalışır?

  Bosch Konvansiyonel Yangın Algılama Sistemi Nasıl Çalışır?

  Bosch yangın algılama sistemlerinden olan Bosch konvansiyonel yangın algılama sistemlerinin çalışma prensibini düşünürsek, bu sistemler belirli bir alanda olası bir yangının anlık olarak algılanmasını sağlar. Bu sistemler küçük ve orta ölçekli işletmeler arasında popülerdir.  Konvansiyonel sistem zon bazında algılama sistemidir.

  Aynı zamanda bu sistemlerin dedektörleri ve düğümleri tek bir hat üzerinden bağlanır. Binaların her katı alan olarak öngörülmekte ve yangınlar sadece bağlantılı kattan izlenebilmektedir. Zon bölge algılama mantığı ile çalışan konvansiyonel yangın alarm sistemleri, bölgeye bağlı bir yangın dedektöründen gelen sinyal ile yangını algılar ve buna göre alarm verir.

  Bosch konvansiyonel bir yangın algılama sisteminin bağlantı şeması da önemlidir. Dijinet mühendisleri tarafından, sistemden bağımsız olarak her sistemde ilk sistem bağlantı şeması hazırlanır ve sistem bu şemaya göre yapılandırılır. Hazırlanan bağlantı şeması ile kolay ve hatasız kurulum sağlanır.

  lg productcategory1561371406 1
  Bosch Konvansiyonel Yangın Algılama Sistemlerinin Kullanım Alanları
  Smoke Detector e1507671387642
  Bosch Yangın Algılama Ürünleri

  Bosch Konvansiyonel Yangın Algılama Sistemlerinin Kullanım Alanları

  Bosch yangın algılama sisteminin kullanım alanları oldukça geniştir. Bosch Konvansiyonel yangın algılama sistemi temelde her yerde aynı amaç ve hizmet için kurulurken, farklı ihtiyaçlara göre farklı yapılara da kurulabilir. Oldukça ekonomik olan konvansiyonel yangın alarm sistemleri özellikle küçük işletmeler ve küçük binalar tarafından tercih edilmektedir. Konvansiyonel yangın alarm sistemlerinin fiyatlarına bakıldığında bu sistemler piyasada fonksiyonel özelliklerine göre diğerlerine göre daha uygun olarak sınıflandırılmaktadır.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Menü Görüntüle