Bosch Yangın Algılama - Dijinet
Dijinet

Bosch Yangın Algılama

PROJE
TEKLİFİ
AL !

  PROJE TEKLİFİ AL

  Proje teklifi almak için formumuzu doldurabilirsiniz.

  Bosch Yangın Algılama

  Bosch Yangın Algılama Sistemleri

  Bosch yangın algılama sistemleri, amaçlarının bir parçası olarak hayati koruma sağladıkları için elektronik güvenlik sistemlerinde belki de en önemlisidir. Bu nedenle en ufak bir hata ve arıza içermemesi gereken bu sistemlerin, yürürlükteki yangından korunma yönetmelik ve standartlarına uygun olarak tasarlanması gerekmektedir. Temelde her yerde aynı amaç ve hizmet için kurulsa da yangın algılama sistemleri ve yangın alarm sistemleri binalarda farklı ihtiyaçlara göre çeşitli uygulamalarla kurulmaktadır. Dijinet ailesi kendi profesyonel ekibi ile bu kurulumu kendi yapmaktadır.

  Yangın algılama sistemleri adından da anlaşılacağı gibi yangın söndürme sistemleri değil, olası bir tehlike durumunda uyarı vererek ortamdan hızlı tahliyeyi sağlayan sistemlerdir. Ancak gelişen teknoloji ile yangın alarm sistemleri diğer sistemlerle entegre çalışabilmekte ve yangın ortamını hızlı bir şekilde tahliye etmeyi amaçlayarak maddi ve manevi zararların önüne geçmektedir.

  Genel olarak iki farklı yangın algılama sistemi vardır. Konvansiyonel yangın algılama sistemi ve analog adresli alarm sistemidir.

  Bosch Yangın Algılama
  Bosch Yangın Algılama

  Bosch Konvansiyonel Yangın Algılama Sistemi

  Bosch konvansiyonel yangın algılama sistemi, Belli bir bölgede yangın algılama sistemleridir. Bölge denilen bölgeleri algılama mantığıyla çalışan konvansiyonel yangın alarm sistemleri, bu bölgelere bağlı yangın dedektörlerinden gelen sinyalleri kullanarak yangını algılar ve bölgenin alarmını verir. Diğerlerine göre çok daha basit ve ekonomik sistemlerdir. Bu nedenle özellikle yangın riskinin az olduğu küçük projelerde tercih edilirler. Bu sistemlerdeki en büyük kusur, hava ve sıcaklık değişimlerinden etkilenebilmeleri ve yanlış alarm riski oluşturmalarıdır.

  Sistemde aşağıdaki cihazlar kullanılmaktadır;

  • Yangın Flaşörleri
  • Yangın Sirenleri
  • Yangın Butonları
  • Beam Dedektörleri
  • Isı Dedektörleri
  • Duman Dedektörleri

  Sizde daha fazla teklif ve bilgi almak istiyorsanız Dijinet’e başvurabilirsiniz. 

  Bosch Yangın Algılama
  Bosch Yangın Algılama

  Bosch Analog Adresli Yangın Algılama Sistemleri

  Bosch analog adresli yangın algılama sistemleri, Yangını noktasal olarak algılayabildiği için özellikle yüksek ve karmaşık yapılarda tercih edilir. Bu sistemde her dedektör bir döngü hattına bağlıdır. Hattan çıkan kablolar ve sensörler, duman sıcaklık artış hızı gibi çeşitli algılama elemanlarını dönüşümlü olarak dolaştırır ve her bir elemanı tek tek izleyerek sürekli çevresel raporlar sağlar. Arıza veya yangın durumunda tüm lobların bağlı olduğu kontrol paneline gerekli mesajları vererek uyarı verecektir. Diğer mekanik sistemlerle entegre olabilen adresli yangın algılama sistemleri, genişletilebilir olması ve detaylı raporlama sağlaması nedeniyle karmaşık yapılarda tercih edilmektedir.

  Bosch analog adresli yangın algılama sistemlerinde şu ekipmanlar kullanılanılır;

  •  Yangın Flaşörleri
  • Yangın Sirenleri
  • Yangın Butonları
  • Multi Sensörler
  • Beam Dedektörler
  • Isı Dedektörleri
  • Duman Dedektörleri

  Sizde daha fazla teklif ve bilgi almak istiyorsanız Dijinet’e başvurabilirsiniz.

  "Bosch Yangın Algılama" (Hakkında 1 yorum)

  1. Bosch Yangın Algılama sistemleri hakkında yaptığınız bilgilendirme için teşekkürler

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Menü Görüntüle