Dijinet

Merkezi Uydu Sistemleri Hakkında 3 Başlık

PROJE
TEKLİFİ
AL !

  PROJE TEKLİFİ AL
  Proje teklifi almak için formumuzu doldurabilirsiniz.
  Merkezi Uydu Sistemleri Hakkında 3 Başlık
  Dijinet

  Merkezi Uydu Sistemleri

  Firmamız merkezi uydu sistemleri kurarak uydu kirliliğinin önüne geçmek isteyen binalar için hizmet vermektedir.

  Merkezi uydu sistemleri ile çok daha estetik bir biçimde uydu kullanabilirsiniz. Her daire kendi uydu çanağını kullanabilme hakkına sahiptir. Ancak bazı binalarda uydu yayınlarından toplu olarak faydalanabilmek için, tek bir merkeze kurulan ve her dairenin buradan uydu sinyali almasını sağlayan sistemlere merkezi uydu sistemleri denir. Özellikle bu sistemlerin kullanımı ile her dairenin çatısındaki, balkonundaki kötü görünen çanak görüntülerinin önüne geçmek istenir. Bugün bizler merkezi uydu sistemlerini artık her yerde kullanıyoruz. Apartmanlarda, otellerde, iş yerlerinde merkezi sistemler çok fazla kullanılmaktadır.

  eskisehir merkezi uydu sistemi 60170 1 cleanup
  Merkezi Uydu Sistemleri

  Merkezi Uydu Sistemi Nedir?

  Tek bir merkeze bağlı kurulan ve toplu olarak dairelerin sinyal almasını sağlayan bir sistemdir amaç ise uydu kirliliğinin önüne geçmektir. Bu sistem dâhilinde şifreli kanallar hariç tüm kanallar seyredilebilir. Hotbird uydusundan yayın yapan birçok yabancı kanal da rahatlıkla izlenebilir. TÜRKSAT uydusundan yayın yapan 250’yi aşkın kanalı da buradan izleyebilirsiniz. Kanal ayarlarken,  bireysel uydu ayarlamalarından farklı olarak, diseqc ayarlarının da yapılması gerekir. Merkezi uydu sistemleri ile ilgili tüm detayları firmamızdan öğrenebilirsiniz. Merkezi uydu sistemi kuracak ve kullanacaksanız kanal ayarlamalarını yapmanız gerekir. Merkezi uydu sistemlerini kurabilmek için de işin uzmanı olan kişilerden yardım almalısınızdır.

  99789588 25ce 4be1 8390 0a8377fc23cb
  Merkezi Uydu Sistemleri

  Merkezi Uydu Sistemi Nasıl Çalışır?

  Merkezi uydu sistemleri için öncelikle bazı parçalara ihtiyaç vardır. Örneğin; çanak anten, uydu santrali, TV uydu kablosu, LNB(santral)  ve sat prizi gerekmektedir. Gördüğünüz gibi bu parçalar son derece profesyoneldir ve kurulum için bir uzmandan yardım almanız gerekebilir. Günümüzde oldukça yoğun bir kullanıma sahip olan merkezi uydu sistemleri, toplu yaşanan alanlarda kullanılmaktadır. Bu sistemlerin en büyük avantajı ise her daire için tek tek uydu ihtiyacı duyulmamasıdır. Tek bir merkeze bağlanan daireler için görüntü kirliliği oluşmaz ve çok daha ekonomik bir biçimde hizmet alınmış olunur. Piyasa şartlarına baktığımızda çok farklı fonksiyonları olan uydular da görüyoruz. Özelliklere ve kaliteye göre değişebilen fiyat seçenekleri vardır. Siz de merkezi uydu sistemleri hakkında bilgi almak istiyorsanız firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Menü Görüntüle