Dijinet

Merkezi Uydu Sistemleri Hakkında Bilinmesi Gereken 3 Ana Başlık

PROJE
TEKLİFİ
AL !

  PROJE TEKLİFİ AL
  Proje teklifi almak için formumuzu doldurabilirsiniz.
  Merkezi Uydu Sistemleri Hakkında Bilinmesi Gereken 3 Ana Başlık
  Dijinet

  Merkezi Uydu Sistemi

  Merkezi uydu sistemi, insanların yaşam alanlarında dijital, HD, 4K ultra HD uydu yayınlarından faydalanmaları için tek bir merkezde kurulmuş olan ve yaygın sağlayan sistemler olarak ifade edilmektedir. Merkezi uydu sistemleri, genel olarak çanak kirliliğinin de önüne geçerek çok daha kullanışlı bir sistem sunmaktadır.

  Söz konusu uydu sistemlerinde dijital uydu alıcı olan her daire için TÜRKSAT uydusundan yayınlarını gerçekleştiren 250’den fazla Türk kanalı izleme imkanı sunulmaktadır. Merkezi uydu sistemlerinin kullanım öncesinde belli başlı işlemlerin yerine getirilmesi ve kontrollerinin en iyi şekilde sağlanması gereklidir. Şifreli yayınların dışında söz konusu yayınlar için herhangi bir ücret ödemesi yapılmadan seyredilebilmektedir. Merkezi uydu sistemlerinin kullanımından önce belli başlı işlemlerin yapılması çok önemlidir.

  dijinet mv 10 24 multiswitch 675 jpg
  Merkezi Uydu Sistemi

  Merkezi Uydu Sistemi Nasıl Çalışır?

  Merkezi uydu sistemlerinin çalışma prensibi incelendiğinde bu sistemde bulunanlar santral, çanak anten, TV uydu kablosu, sat priz ve uydu santrali şeklindedir. Uydudan alınan verici dalgaları farklı çaplarda ve boyutlarda olabilmektedir. Bu dalgalar çanak anten aracılığı ile LNB’ye iletilir. Santral LNB, uydudan çanak antene gelen verici dalgaların toplanmasını sağlar. Bu doğrultuda uydu sinyali merkezi uydu santrallerine TV uydu kablosu ile ulaştırılmaktadır. Bu aşamada TV kabloları sinyal taşıma görevi üstlenmektedir. Daha sonra antenden gelen sinyaller, uydu santrallerinde toplanır ve dairelere TV uydu kablosu aracılığı ile ayrı sinyaller yollanır. Bu sayede her daire için santralden sat prize bağlanan kablo ile alınan sinyalleri ile uydu yayınlarının izlenmesi mümkün hale gelmektedir.

  666583b7 0133 4b07 901f 0d52b9722d2d
  Merkezi Uydu Sistem Ürünleri

  Merkezi Uydu Sistemlerinin Kullanım Alanları

  Merkezi uydu sistemleri, televizyon kurumları ile günümüzde her alanda kullanılmaktadır. Hayat içerisinde olmaz olmaz sistemler arasında yer alan merkezi sistemler, genel olarak toplu yaşam alanlarında ihtiyaç duyulmaktadır. Apartman, site, otel ve iş merkezlerinde uydu sistemlerinin yoğun bir şekilde kullanıldığından bahsetmek mümkündür. Söz konusu sistemlerin sağladığı en büyük avantaj kullanıcılar için çanak anten ve LNB maliyeti yerine tek bir merkezde daha estetik ve ekonomik bir çözüm sağlamasıdır. Bunun yanı sıra merkezi uydu sistemleri kamera bağlantıları ile kamera güvenlik sistemlerinin entegre bir şekilde çalışılması sağlanır.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Menü Görüntüle