Yangın Algılama Kontrol Panelini 3 Başlıkta Toparladık - Dijinet
Dijinet

Yangın Algılama Kontrol Panelini 3 Başlıkta Toparladık

PROJE
TEKLİFİ
AL !

  PROJE TEKLİFİ AL

  Proje teklifi almak için formumuzu doldurabilirsiniz.

  Yangın Algılama Kontrol Panelini 3 Başlıkta Toparladık

  Yangın Algılama Kontrol Paneli

  Yangın algılama kontrol panelleri, ticari veya ticari olmayan binalarda hayat kurtarmak ve mal hasarını en aza indirmek için çeşitli görevleri başlatan güvenlik cihazlarıdır. Binanızın gerekli tüm güvenlik özelliklerine sahip olmasını sağlamaktan sorumluysanız, Dijinet yangın algılama kontrol panellerine göz atabilirsiniz. Fakat araştırmaya başlamadan önce yangın algılama kontrol paneli, hangi binalara ihtiyacınız olduğunu ve yangın algılama kontrol paneli hangi özellikleri aramanız gerektiğini, Dijinet ailesine danışarak öğrenebilirsiniz.

  Yangın Algılama Kontrol Paneli
  Yangın Algılama Kontrol Paneli

  Neden Binalarımızda Yangın Algılama Kontrol Paneline İhtiyaç Var?

  Bir Yangın Algılama Kontrol Paneli amacı, bir yangın durumunda hızlı bir acil durum müdahalesi başlatmaktır, böylece binadaki herkesin acil durum toplanma alanlarına güvenli bir şekilde çıkma ve erişme fırsatı vardır. Halihazırda piyasada bulunan her Yangın Algılama Kontrol Paneli farklı özelliklere sahiptir, bu nedenle panellerin özellikleri değişebilir. Basit Yangın Algılama Kontrol Paneli, herkesi tehlikeye karşı uyarmak için yalnızca bir alarmı tetikleyebilir. Ancak daha gelişmiş paneller, yalnızca bina içindeki insanları uyarmakla kalmaz, aynı zamanda itfaiyeyi de uyarır. Hatta bazıları yangını hızlı bir şekilde söndürmek için binadaki sprinkler sistemini devreye sokmaktadır. Bu özellikler, satın aldığınız yangın paneline göre değişiklik gösterecektir. Sizde fiyatlar hakkında bilgi almak istiyorsanız Dijinet ailesine ulaşabilirsiniz.

  Yangın Algılama Kontrol Paneli
  Yangın Algılama Kontrol Paneli Fiyatları

  Yangın Algılama Kontrol Paneli Çeşitleri

  Dijinet ailesi olarak sizlere içi çeşit yangın algılama kontrol paneli sunabilmekteyiz. Bunlar;

  Konvansiyonel Yangın Algılama Kontrol Paneli

  Konvansiyonel Yangın Algılama Kontrol Paneli, uzun yıllardır kullanılan yangın algılama kontrol panelidir. Bu nedenle, bu paneller genellikle eski binalarda bulunur. Duman dedektörü duman algıladığında akımı değiştirir ve yangın alarm paneline sinyal gönderir. Yangın paneli duman dedektöründen akım algıladığında bir alarmı tetikler. Konvansiyonel Yangın Algılama Kontrol Paneli, birinci kat, ikinci kat vb. Gibi farklı alanlarda kurulur.

  Adreslenebilir Yangın Algılama Kontrol Paneli

  Yeni tip paneller, adreslenebilir Yangın Algılama Kontrol Paneli olarak adlandırılır. Sistem, sadece akım değişikliklerini algılamakla kalmayan, aynı zamanda binadaki cihazlardan gelen verileri panele gönderen bir mikroişlemciye sahip olduğundan en son teknolojiyi kullanır. Bir binanın yangın alarm sistemindeki her cihazın kendi adresi vardır ve bu, adreslenebilir yangın algılama kontrol panellerinin sinyalin hangi cihazdan geldiğini belirlemesine olanak tanır. Bu, yangın paneline sinyal gönderen cihazı bulmayı kolaylaştırır.

  Menü Görüntüle