Yangın Algılama Kontrol Paneli - Dijinet
Dijinet

Yangın Algılama Kontrol Paneli

PROJE
TEKLİFİ
AL !

  PROJE TEKLİFİ AL

  Proje teklifi almak için formumuzu doldurabilirsiniz.

  Yangın Algılama Kontrol Paneli

  Yangın Algılama Kontrol Paneli

  Yangın algılama kontrol paneli, dedektörlerden alınan verileri analiz eden ve sistemin durumu hakkında karar veren araçlardır. Gelen uyarıları işleyen ve uyarı tipine göre aksiyon alan yangın algılama kontrol paneli, yangın dedektörleri ve yangın alarm sirenleri de bulundurur. Bazı yangın dedektörleri kendi başlarına yangın olup olmadığını belirleyebilse de, yangın algılama kontrol paneli genellikle yangın alarm sisteminin beyni olarak düşünülür. Yangın algılama kontrol paneli oluşturulmasında kullanılan teknolojiye bağlı olarak farklı yangın alarm altyapıları kurulmalıdır. Dijinet tüm prosedürlerde tecrübeli ve uzmandır.

  Yangın Algılama Kontrol Paneli
  Yangın Algılama Kontrol Paneli
  Yangın Algılama Kontrol Paneli
  Yangın Algılama Kontrol Paneli

  Dijinet Yangın Algılama Kontrol Paneli Türleri

  Hava örneklemeli yangın algılama sistemleri, adresli yangın algılama sistemleri ve geleneksel yangın algılama sistemleri, yangın algılama kontrol paneli üzerinden sınıflandırılan üç kategoridir. Hava örnekleme sistemlerinin mantığı, ilk iki sistem nokta tip olarak sınıflandırılmasına rağmen biraz farklıdır.

  Akıllı binalarda; orta ve büyük çaplı projelerde sıklıkla kullanılan akıllı adresli yangın algılama kontrol paneli ile yangının çıkış yeri bir nokta olarak raporlanabilmektedir. Yangın, optik duman dedektörleri, ışın tipi duman dedektörleri, sıcaklık dedektörleri ve çok sensörlü dedektörler kullanılarak hızlı ve verimli bir şekilde tespit edilebilir. Adreslenebilir LPG ve doğal gaz dedektörleri yerel gaz kaçaklarını bulabilir ve olası bir tehdidi durdurabilir. Ek olarak, yangın alarmı düğmesi, yangın alarm sistemini etkinleştirmek için yakındaki kişiler tarafından manuel olarak da kullanılabilir.

  Yangın Algılama Kontrol Paneli
  Yangın Algılama Kontrol Paneli
  Yangın Algılama Kontrol Paneli
  Yangın Algılama Kontrol Paneli

  Yangın Algılama Kontrol Paneli Özellikleri

  Her biri hava koşullarına dayanıklı çeşitleri bulunan sirenler, flaşörler ve flaşörler yangın anında bina sakinlerini görsel ve sesli olarak uyarabilmektedir. Akıllı adresli yangın algılama kontrol paneli tarafından yönetilen yangın otomasyonları ile bina sakinlerini güvenli bir şekilde tahliye etmek, yangını söndürmek ve diğer işlemleri yapmak mümkündür. Akıllı adresli yangın algılama kontrol paneli sistemi grafiksel izleme ve kontrol yazılımı kullanılarak uzaktan yönetilebilir.

  Yangın algılama ve alarm sistemleri, çeşitli bina, tesis ve ticari kuruluşlarda çıkabilecek yangınları ilk aşamada algılamak, yerel halkı tehlikeye karşı uyarmak, uygun güvenlik personelini ve itfaiyeyi uyarmak için tasarlanmıştır. Tüm güvenlik önlemleri çok önemli olmakla birlikte, bir yangının bir yapıya ve bina sakinlerine verebileceği zarar düşünüldüğünde, yangın algılamanın önemi daha da belirginleşir. Dijinet tüm risklerin farkında olarak hizmet sunmaktadır.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Menü Görüntüle